Mladá študentka, ktorá práve tento týždeň skladá skúšku dospelosti, si zavarila na poriadny problém. Žiačka z malej obce neďaleko Trnavy zdieľala na sociálnej sieti Instagram znepokojivý odkaz, pričom ním nadväzovala na tragický texaský incident z 24. mája.

Uplynulý týždeň došlo na škole v meste Uvalde k tragédii, keď 18-ročný Salvador Ramos vošiel do triedy štvrtákov a bezdôvodne zastrelil 19 nevinných detí a dve učiteľky. „Strelcovi sa podarilo vstúpiť do triedy a zabarikádovať sa tam. Potom začal strieľať do mnohých detí a učiteľov, ktorí boli v miestnosti. Začal strieľať na každého, kto mu stál v ceste,“ uviedol pre televíziu NBC poručík texaského ministerstva verejnej bezpečnosti Christopher Olivarez.

Z tragédie, ktorú odsúdil celý svet, si napokon nemiestne urobila žart slovenská tínedžerka, keď na sociálnej sieti zverejnila znepokojivé slová. Tie sa dostali až do hľadáčika polície, ktorá neváhala a hrozbu masovej streľby riadne prešetrila. Ako informovala na sociálnej sieti, operatívna hliadka z Trnavy zabúchala na dvere rodinného romu v malej obci, pričom z návštevy nebola zaskočená len dievčina, ale aj jej príbuzní.

“Mladé dievča sa k statusu priznalo a policajtom pri previerke povedalo, že bola nahnevaná a celý status bol iba vtip. Práve v pondelok má totiž na tejto strednej škole v Piešťanoch maturovať,” priblížila polícia. Ako zároveň uvádza, predmetné môže byť vyhodnotené ako trestný čin, pričom o hrozbe bola upovedomená i škola aktérky.

“Upozorňujeme tínedžerov, že aj oni ako užívatelia sociálnych sietí sú trestno právne zodpovední za to, čo zverejňujú, a aj keď ide o virtuálny svet. Ak polícia vyhodnotí zverejnenie vymysleného príbehu vydávaného za skutočný ako ohrozujúcu správu, môže podľa trestného zákona situáciu klasifikovať ako šírenie poplašnej správy, a osobe môže hroziť strata slobody až na dva roky,” dodáva. Nedávno pritom polícia zachytila aj anonymnú hrozbu ohľadom masovej vraždy na Spiši.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: policia SR, NBC