Slovenská polícia zverejnila na sociálnej sieti šokujúcu správu. Anonym vo videu zdieľal verejne informácie o tom, že plánuje vykonať masovú vraždu, ako aj bombové útoky na Spiši. Údajnú násilnú akciu chce uskutočniť počas Spišských trhov. Polícia na hrozbu zareagovala. 

Polícia zverejnila na internete hrozbu, ktorú zachytila na istom profile s menom Aleš. Nevedno, o akú osobu sa jedná, no anonym sa vyhráža masovou vraždou a bombovým útokom, ktorý plánuje uskutočniť na východe Slovenska počas Spišských trhov. “S celým gangom plánujeme vyvraždiť veľmi veľa ľudí, keďže staviame bomby a získavame s gangom zbrane,” zaznie v hrozbe.

Na sociálnych sieťach sa objavilo video s informáciami o plánovanej masovej vražde na Spiši. Ubezpečujeme verejnosť, že polícia sa týmito informáciami vážne zaoberá,” uviedla polícia so slovami, že prijala opatrenia, ktoré majú občanov ochrániť. K nepríjemným vyhrážkam neznámeho útočníka sa už vyjadril aj primátor Spišskej Novej Vsi Pavol Bečarík.

Rovnako verejnosť ubezpečil, že v spolupráci s orgánmi činnými v trestnom konaní predídu či zabránia príprave podobných útokov. Pre Noviny prehovorila aj psychologička Martina Barillová, ktorá považuje slová útočníka za až neprimerane agresívne v spojení s neprimeranou odvahou: “Cítim z toho aj trošku takú provokáciu,” doplnila.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj│ Foto:  FB/Polícia Slovenskej republiky, Televízia JOJ