Hoci osveta okolo požívania alkoholu je dnes celkom bežná, stále sa nachodia noví a novi hazardéri, ktorí sa neboja po požití alkoholických nápojov sadnúť za volant. Mnohým na to neprídu, no veľmi často na to tieto osoby doplatia. Žiaľ, niekedy nielen vinníci.

Našťastie, prípad z Bratislavy nestál žiadnu osobu život ani jeho priame ohrozenie. Bratislavskí dopravní policajti boli dnes (6. januára) krátko po 03.30 h vyslaní na nábrežie v centre Bratislavy, kde došlo k dopravnej nehode s účasťou osobného motorového vozidla.

Jeho vodičkou bola iba 20-ročná žena z okresu Dunajská Streda, ktorá narazila do svetelnej signalizácie. Po príchode na miesto bolo zistené, že vodička vozidla Volkswagen Golf počas prechádzania križovatkou ulíc Rázusovo nábrežie – Nábrežie Ľudovíta Štúra sa nevenovala dostatočne vedeniu vozidla, s ním vyšla na deliaci ostrovček a následne narazila do dvoch stĺpov svetelnej signalizácie. Vozidlo ostalo obrátené na bok.

Žena za volantom mala podľa dychovej skúšky 1,52 promile, jej spolujazdkyňa utrpela ľahšie zranenia, ktoré si vyžiadali ošetrenie privolaných záchranárov. Vodička bola obvinená z trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a škoda má byť vyčíslená na 6 tisíc eur.

Vladá žena síce za to zrejme neskončí vo väzení, no i tak si poriadne skomplikovala život. Zápis v registri trestov, ako aj odobraté vodičské oprávnenie, ju určite neminú.

Zdroj | Foto: FB/Polícia SR – Bratislavský kraj