Televízia Markíza momentálne vysiela seriál Dunaj, k vašim službám, ktorý sa odohráva v roku 1939 v Bratislave. Natáčanie historickej novinky bolo poriadnou výzvou pre hercov, no aj pre kostymérky, ktoré sa musia poriadne obracať. Pozornosť venujú každej jednej osobe na pľaci, čo určite nie je jednoduché.

Seriál Dunaj, k vaším službám majú pod taktovkou kostýmové výtvarníčky Diana Strausz a Veronika Vartíková. Pred natáčaním obe dostali dva mesiace na to, aby našli vhodné kostýmy či látky. Nájsť však adekvátne oblečenie z 30. a 40. rokov nie je jednoduchou úlohou. Rozhodli sa preto, že začnú prehľadávať obchody, tzv. Second handy. ,,Niekedy takéto vintage obchody vykúpia aj pozostalosť od rodiny, takže môžete nájsť naozaj historické veci,” vysvetlila Diana pre magazín Šarm.

Staršie retro kúsky sa im podarilo nájsť až v Budapešti. Práve z Maďarska priniesli takmer 80 rôznych klobúkov. Herci tak majú na sebe počas natáčania novoušité kostýmy alebo oblečenie z druhej ruky, ktoré je upravené na každú postavu s pridaním rôznych módnych detailov.

Jedinou herečkou, ktorá na sebe nosí výhradne novoušité kostýmy, je Zdena Studenková. ,,Hrá ženu z vyššej vrstvy, manželku majiteľa obchodného domu, ktorá si určite dávala šiť šaty namieru. Také oblečenie by sme vo vintage obchode ťažko hľadali,” uviedla vytvárníčka. Každá postava má dokonca presnú farebnú škálu. Má sa tak zabrániť situácii, aby sa na obraze neobjavili pri stretnutí dvoch herečiek, prípadne viacerých postáv, v rovnakej farbe.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: sarm.plusk.sk | Foto: TV Markíza, FB/Dunaj, k vašim službám-TV Markíza | Video: YT/TV Markíza