Aj napriek tomu, že sú občania našej krajiny povinní platiť odvody do zdravotnej poisťovne, neraz si u lekára musia priplatiť za určité vyšetrenia či lieky. Práve na tento fakt upozornila nahnevaná mamička, ktorá navštívila doktora so svojím 4-mesačným dieťaťom.

Slovenka zobrala svoje dieťa na kožné vyšetrenie a zostala poriadne šokovaná, keď prišlo na platenie. Na bločku jej totiž svietila suma 64 eur, ktorá ju natoľko rozčúlila, že sa so svojou skúsenosťou podelila na stránke ,,Nekŕmte nás odpadom“, kde poznamenala: ,,Taká cca pól hodinová návšteva kožnej lekárky (so 4-mesačným dieťaťom).“

Ľudia začali okamžite hromžiť nad sumou, ktorú musela mamička zaplatiť. Hnevalo ich, že pacient musí platiť nielen odvody do zdravotnej poisťovne, ale aj vyšetrenia, ktoré by mali byť už súčasťou povinných poplatkov. Žena, ktorá spôsobila bločkom poriadny rozruch, však akosi pozabudla uviesť, že navštívila spoločnosť BELLAMED s.r.o, pričom ide o súkromné odborné lekárske centrum. Je všeobecne známe, že vyšetrenia v súkromných zariadeniach sú nielen omnoho drahšie, ale pacient si ich platí sám, keďže poisťovne dané služby nepreplácajú.

Zverejnený účet po vyšetrení

Zdroj: Facebook/Nekŕmte nás odpadom  |  Foto: Facebook/Nekŕmte nás odpadom, Pixabay