Slovensko má potvrdených už niekoľko veľmi zaujímavých posíl pre hokejový šampionát a ďalší veľmi zaujímavý hráč pre náš výber by mohol byť obranca zámorského celku z americkej metropoly.

Martin Fehérváry patril celú seźonu k najvyťaženejším hráčom Washingtonu, v druhom zápase play-off na ľade NY Rangers hral viac ako 21 minút a len jeden hráč jeho tímu strávil na ľade viac. Behom sezóny odohral 66 duelov a priemerne strávil na ľade cez 19 a pol minúty.

V druhom zápase za stavu 2:2 mohol poslať svoj tím do vedenia, no situáciu sám na brankára, v ktorej sa ako obranca neocitá práve často, nedokázal využiť. Napokon Rangers vyhral 4:3, úvodné stretnutie 4:1 a stav série je teda 2:0.

Aktuálne sme “na dne”: V roku 2029 ale môže byť v NHL až 30 Slovákov!

Či sa podarí Washingtonu ešte sériu zdramatizovať alebo nebodaj otočiť, uvidíme. Ak by však s víťazom konferencie prehral 0:4 na zápasy, bol by k dispozícii už budúci pondelok.

Každopádne, aj Fehérváry prisľúbil, že ak bude voľný a zdravý, posilní Slovensko. Naposledy za nás hral 24-ročný obranca, ktorý už ako 15-ročný zamieril do Švédska, v roku 2022, avšak debutoval už ako 18-ročný v roku 2018 a nevynechal ani domáci šampionát v roku 2019. V minulosti bol aj kapitánom Slovenska v kategóriach U18 a U20.

Zdroj: Hitky, Quanthockey | Foto: X/Sports 24/7