Známa košická advokátka Adriana Krajníková, ktorá sa preslávila sporom kvôli mladej prvorodičke odmietajúcej nasadiť si rúško, opäť vypenila. Na sociálnej sieti zverejnila nahrávku, počas ktorej došlo k vulgárnemu stretu s policajtom snažiacim sa predvolať právničku na výsluch.

Adriana Krajníková vstúpila do povedomia ľudí po tom, ako sa angažovala v prípade mladej košickej prvorodičky, ktorú nabádala, aby odmietla testovanie a nenasadila si rúško. Odvtedy sa pravidelne prihovára svojim fanúšikom prostredníctvom sociálnej siete, no aj ako hostka internetových relácií. Najnovšie zverejnila nahrávku telefonátu s policajným vyšetrovateľom, ktorý sa ju len snažil predvolať na výsluch.

Krajníková sa mala dostaviť na políciu kvôli trestnému oznámeniu vo veci podnecovania z 11. februára 2021. Advokátka však v telefonáte tvrdí, že predvolanie si nemôže na pošte vyzdvihnúť, keďže ju do budovy bez nasadenia rúška nevpustia. Hoci policajt opakuje, že ju chce len pozvať na výsluch, žena je stále rozzúrenejšia a postupne zvyšuje hlas. “Urobte, čo chcete, vzneste obvinenie, budem sa brániť. Nedám sa šikanovať, mám toho dosť!” opakuje. Napokon zdôrazňuje, aby polícia prestala podporovať šikanu, pretože je presvedčená, že sa to raz obráti proti mužom zákona či ich deťom.

Krajníková však dodáva, že na výsluch nepríde, pretože má veľa práce a málo času na vysvetľovanie toho, čo kde povedala. “Vy ma vôbec nepočúvate… že by som ja chodila vysvetľovať, kde som čo povedala? Choďte s tým do p…babovej,” uchýli sa aj k vulgarizmu. Vyšetrovateľ napokon dorazil aj pred Krajníkovej byt a snažil sa jej doručiť predvolanie. Košičanka ho však nechcela vpustiť so slovami, že sa jej zlomil kľúčik v zámke a žiada ho o ukončenie prenasledovania.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: zalobyvocistatu.sk, YT/Dr. Adriana Krajníková │ Foto: FB/Dr. Adriana Krajníková