Obľúbená česká herečka skončila v nemocnici po tom, ako dostala mŕtvicu. Televízna tvár mala obrovské šťastie, keď ju v byte objavili jej blízki. Aktuálne má byť z najhoršieho vonku, no nachádza sa v zariadení, kde sa bude podľa všetkého opäť učiť chodiť.

Zdena Hadrbolcová (85), ktorú televízni diváci poznajú napríklad zo seriálov My všichni školou povinní alebo Ulice, mala mŕtvicu. K cievnej mozgovej príhode malo u herečky dôjsť už 23. decembra, pričom v nemocnici strávila aj sviatky. Televízna tvár mala pritom šťastie, keď ju blízki našli nehybnú v byte.

Dostala mŕtvicu. Návšteva ju našla čiastočne ochrnutú a s vyvrátenými očami. V podstate ju zachránili. Hneď jej volali záchranku. Lenže v takom prípade je potrebné čo najskôr sa dostať do rúk lekárov a záchranka uspela až v tretej nemocnici,” priblížil pre Extra.cz zdroj z okolia. Po tom, ako strávila dni v nemocnici na neurológii, bola prevezená do liečebne pre dlhodobo chorých.

Ako sa mi darí? Blbo. Som v nemocnici. Všetko nejak neposlúcha. Proste nie som v poriadku,” odvetila samotná herečka po otázke, ako sa má. Podľa slov blízkeho človeka sa momentálne dokáže v posteli sama najesť. V ziariadení môže následne podstúpiť i nevyhnutnú rehabilitáciu, pri ktorej sa bude musieť nanovo učiť postaviť na nohy. Zarmútení sú aj fanúšikovia seriálu Susedia po tom, ako prišla správa o úmrtí obľúbenej herečky.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: extra.cz │ Foto: ČT1, FB/Blesk.cz, YT/Míša Růžičková