Známa a úspešná slovenská herečka sa už počas predošlých vĺn pandémie snažila byť osožná iným. Najnovšie však všetkých poriadne prekvapila. Popri herectve, ktoré má momentálne stopku kvôli opatreniam, sa totiž vrhla na režisérstvo.

Slovenská divadelná a televízna herečka Zuzana Fialová (47) sa musela rovnako, ako jej kolegovia zmieriť s pandemickými opatreniami. Tie umelcom poriadne zavarili aj po finančnej stránke a mnohí sa museli poobzerať po vedľajšom príjme.

Ani Fialová nezaháľala už počas prvej vlny a na Instagrame zožala veľkú pochvalu za online čítanie rozprávok. Okrem toho začala dokonca vypomáhať v maminej firme. Zdá sa však, že teraz čas herečky vypĺňa celkom nová a náročná práca. Zuzana sa totiž vrhla na režisérstvo a 22. januára odpremiérovala v Mestskom divadle P. O. Hviezdoslava svoju hru s názvom Krása nevídaná.

A o čom táto hra vlastne je? “Mladé ženy nedokážu v spoločnosti, ktorá od nich neustále niečo požaduje, tlak na výkon, perfekcionizmus, ambície, monetizáciu, a zároveň je aj patriarchálna, byť nastavené tak, aby vyhovovali. V rámci mýtu krásy je dôležitým prvkom mladosť. Ultimátny nedosiahnuteľný bod, lebo mladnúť nikto nedokáže… Sociálne siete všetko ešte viac exponovali a katalyzovali. Výsledkom sú úzkosti, depresie, pocit permanentného zlyhania. Dievčatá dokonca vytvárajú tlak na seba navzájom. Ako sa voči tomu obrniť? Ako to zvládnuť a nestratiť sebavedomie a vlastnú hodnotu,” píše sa na sociálnej sieti.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: FB/Divadlo P. O. Hviezdoslava  │ Foto: Televízia JOJ