Kauza Dráčik ani po týždňoch neutícha. Majiteľ hračkárstva Dušan Víglaský plánuje v publikovaní na svojom webe pokračovať a vyjadril sa taktiež k známym dodávateľom hračiek, ktorí ho skritizovali. Svoj názor teraz vyjadrila aj známa tvár televízie. 

Majiteľ hračkárstva Dráčik rozdelil publikovaním svojich názorov na tému očkovanie, LGBTI+ či vojnu na Ukrajine Slovákov na dve skupiny. Kým jedny s názormi Dušana Víglaského na oficiálnom webe súhlasia, ďalší ho odsudzujú. Medzi kritikov sa zaradili aj dvaja známi dodávatelia hračiek Lego a Albi.

Obidve spoločnosti zastávajú podporu rovnoprávnosti a tolerancie, no šéf Dráčika sa napokon verejne vyjadril aj k ich postoju. Zdá sa však, že týmto sa kauza nekončí. Víglaský plánuje vo svojich aktivitách pokračovať a jasný postoj k jeho názorom zaujal v relácii Mimóza s Lenkou Libjakovou a Janou Kovalčíkovou aj obľúbený herec a komik Juraj Kemka. Ten narovinu priznal, že jeho manželka napísala spoločnosti Lego a vyjadrila im podporu.

Základná vec je ukázať, že tam nevkročíš. My sme toto doma riešili. Moja múdra dobrá žena napísala do Lega, a to Lego jej veľmi rýchlo, veľmi kvetnato a obsažne odpísalo, že my sme firma, ktorá je na takéto veci citlivá,“ uviedol Juraj. Herec je presvedčený, že ľudia budú na majiteľa Dráčika reagovať: „On osloví veľkú skupinu hlúpych ľudí, ktorí na to nabehnú, a ktorí tie konšpirácie a sprostosti budú šíriť ďalej. Ale je dôležité, že sa ľudia ozvú a že povedia, haló, toto nie. A keď budeme ten Dráčik bojkotovať… no ja si tam v živote nepôjdem kúpiť hračku,“ odvetil rázne Kemka.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: YT/Aktuality.sk │ Foto: dracik.sk, Televízia Markíza