Známe osobnosti, ktoré sa zapojili do kampane na propagovanie vakcíny!

Dátum:

Ministerstvo zdravotníctva sa už tradične v piatok prihováralo Slovensku s aktuálnymi informáciami o ochorení Covid-19. Na tlačovej konferencií sa okrem nepriaznivých výhľadov na uvoľnenie opatrení od 8. februára riešila aj téma vakcinácie, pre ktorej propagáciu a vzbudenie väčšej miery dôveryhodnosti zvolilo ministerstvo cestu oslovenia celebritných tvárí.  

Jana Pôbišová vystúpila na tlačovej konferencií ministerstva zdravotníctva s cieľom predstaviť kampaň, do ktorej boli oslovené mnohé verejne známe osobnosti za účelom pozitívnej propagácie vakcíny. „Osobnosti sme oslovovali my, ale osobnosti sa nám hlásili aj sami. Mnoho ľudí sa hlásilo, že sa chce tohto celého zúčastniť, že chce byť súčasťou tak dôležitej aktivity, ktorou je preočkovanie populácie, aby nás bolo čo najviac, aby sme naozaj kolektívnu imunitu získali čím skôr,“ prezentuje projekt riaditeľka komunikačného odboru ministerstva zdravotníctva.

Práve ono na webovej stránke „slovenskoproticovidu.sk“ prináša odpovede na otázky o očkovaní, vakcínach, ich benefitoch a aj možných nežiaducich účinkoch. Momentálne je na Slovensku viac ako 123-tisíc zaočkovaných ľudí. Pre efekt dosiahnutia kolektívnej imunity je potrebné zvýšiť vieru v potrebu a aj dôveru k tomu, aby sa zaočkovalo čo najviac ľudí.

Jediným efektívnym spôsobom, ako poraziť pandémiu koronavírusu, označuje ministerstvo zdravotníctva vakcináciu, pričom informačnú kampaň posilnili známe osobnosti. Všetci tak robia bez nároku na honorár a s vedomím, že k vakcíne budú mať prístup až vtedy, keď bude otvorená práve tá fáza, v ktorej sú sami zaradení. „Na ihrisku sa rozhodujem sám. Pokiaľ ide o zdravie, dám na odborníkov,“ hovorí futbalista Marek Hamšík. Spisovateľ Daniel Hevier pri svojej fotografii nesie heslo: „Vakcína je príbeh s dobrým koncom.“ Hudobník Ondrej Kandráč pričom používa slogan: „Vakcína je hudba, ktorú chceme počuť naživo!“ a dodáva: „Len ak sa dáme zaočkovať, si budeme môcť opäť užívať radosť zo spoločných koncertov a rodinných osláv“.

Okrem toho sa kampane zúčastnili aj prezidentka Zuzana Čaputová, Vladimír Krčméry, Viliam Dobiáš, Kamila Magálová, Elena Vacvalová, Renáta Názlerová, Adela Vinczeová, Matej Tóth, učiteľ na diaľku 2020 Dávid Králik, prezident Združenia podnikateľov Slovenska Ján Solík, Učiteľka roka 2020 Iveta Barková, katolícky kňaz a dobrovoľník na COVID oddelení Ján Kulan, zdravotná sestra ocenená Bielym srdcom Zuzana Polčinová.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: YT/HNtelevízia | Video: streamable.com | Foto: slovenskoproticovidu.sk

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Fatálna nehoda autobusu a kamióna: Polícia hlási ťažko zranené osoby!

Stredajšie ráno sa začalo na slovenských cestách fatálnou dopravnou...

Fantastická premena Katky Koščovej: S novou postavou vyzerá božsky!

Katka Koščová sa v roku 2004 stala víťazkou prvej série...

Richard Sulík to natrel Matovičovi: Po roku má byť štátna kasa v…!

Zdá sa, že ďalšia koaličná kríza je na spadnutie....

Herečka s manželom idú do väzenia: Tri roky zneužívali 13-ročnú školáčku!

Slávna herečka čelí spoločne s manželom mimoriadne vážnemu obvineniu,...