Známi politici sa vracajú: Predstavili svoju NOVÚ stranu Republika!

Dátum:

Známe tváre politiky, ktoré len nedávno vystúpili zo strany, v ktorej sa dostali po voľbách do parlamentu, prichádzajú s aktuálnou novinkou. Vo veľmi krátkom čase od odchodu predstavili svoju novú stranu s názvom Republika.

Ide o odídencov od Mariana Kotlebu zo strany ĽSNS, a teda europoslanca Milana Uhríka a ďalších. Už v máji 2020 odišli traja poslanci, no konflikty sa vystupňovali aj medzi najznámejšími politickými tvárami, ktoré napokon vyústili do odchodu Mazureka, Uhríka, Ďuricu či Suju.

Práve europoslanec Uhrík pred chvíľou ohlásil na sociálnej sieti vznik novej strany, ktorá dostala názov Republika. „Počas uplynulých týždňov sme tvrdo pracovali, aby sme v rekordne krátkom čase dokázali Slovákom ponúknuť alternatívu a novú nádej v tejto ťažkej a zúfalej dobe. Podarilo sa a dnes vám s hrdosťou predstavujem naše nové politické hnutie REPUBLIKA. REPUBLIKU zakladáme ako hnutie pre všetkých občanov, ktorí sú nespokojní s likvidačnou politikou tejto vládnej koalície a súčasne frustrovaní zo škandálov skompromitovanej a skorumpovanej opozície,“ píše.

Politik Uhrík bude predsedom strany Republika, ktorú podľa informácií portálu Aktuality získali od exposlanca Petra Marčeka. Odídenci od Kotlebu tak vstúpili do už existujúcej strany s pôvodným názvom Hlas ľudu a nebolo nutné zbieranie 10-tisíc podpisov občanov. V najbližších týždňoch strana predstaví svojich členov, ako aj politický program, s ktorým chcú osloviť voličov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Milan Uhrík – europoslanec, aktuality.sk │ Foto: YT/Denník N

Retro
Prináša čitateľom témy, ktoré hýbu Slovenskom. Zbiera pre vás čerstvé novinky,, udalosti a zaujímavosti.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Slovenská speváčka bojuje s rakovinou: Odhodlala sa ukázať bez parochne!

Slovenská speváčka vo februári zarmútila všetkých fanúšikov, keďže oznámila,...

Twiinska s mladým hercom krstili dcérku: Záber šťastnej rodinky!

Sesterské duo Twiins doslova vyrastalo pred očami fanúšikov, pričom...

Slovenská partnerka hviezdy Skrytej vášne ukázala bruško v plnej kráse!

Je tomu už takmer dvadsať rokov, čo diváčky telenovely...

Tragédia v Trenčíne: Pri požiari vyskočila zo 7. poschodia jedna osoba!

Aktuálny víkend sa začal v Trenčianskom kraji viac ako...