Obľúbený pesničkár František Nedvěd, ktorý si získal popularitu v Čechách aj na Slovensku, krátko po Vianociach skolaboval. V nemocnici ho čaká akútna päťhodinová operácia srdca.

Pesničkár, skladateľ a gitarista František Nedvěd (72) si za roky svojho pôsobenia získal desaťtisíce fanúšikov po celom Česku aj Slovensku. Brat Jana Nedvěda a člen skupiny Brontosauři má ale vážne zdravotné problémy. Ani napriek problémom ale neprestáva vypredávať koncertné siene a jeho diár je nabitý akciami.

Krátko po Vianociach, zrejme aj v dôsledku pracovného vyčerpania, jeho srdce vypovedalo službu. Nedvěd mal za sebou 120 koncertov a pociťoval únavu. Na druhý sviatok vianočný napokon skolaboval: “Večer 26. decembra som sa odrazu zapotácal a odpadol som. Cítil som, že niečo je naozaj zle, a tak mi manželka zavolala záchranku,” uviedol pre český Blesk.

Nedvěd mal prekonať dvojité zlyhanie srdca, ktoré mu má aktuálne fungovať len na 30 percent. V nemocnici mu pritom museli z tela vypumpovať až 16 litrov vody, ktorú mal všade, vrátane nôh a pľúc. Aktuálne ho čaká 5-hodinová operácia srdca a dlhá rehabilitácia, no on napriek tomu koncertovať neprestane: “Aj keď mám všetky choroby sveta, vrátane ťažkej cukrovky, tak hrať a spievať neprestanem nikdy. To by bola moja okamžitá smrť!,” dodal na záver. Prajeme skoré uzdravenie!

Zdroj: blesk.cz │ Foto: YouTube/frantiseknedvedVEVO, Český rozhlas Plus, Koncerty Českého rozhlasu