Hlasovanie parlamentu o vydaní Fica súdu rozdúchalo v koalícii veľké emócie a vášne. Poslankyne Hatráková a Tabák, ktoré nehlasovali za, boli urýchlene z klubu OĽaNO vylúčené. Aj o svojich exkolegyniach tento raz prehovorila známa tvár koaličnej strany.

Hlasovanie parlamentu určilo, že Fico sa nemusí postaviť pred súd, hoci bude naďalej stíhaný na slobode. K tomu, aby výsledok dopadol celkom inak, pritom chýbali len 2 hlasy. Tie mohli poskytnúť Katarína Hatráková, ktorá sa hlasovania zdržala a Romana Tabák, pričom tá nehlasovala a rozhodnutie, prečo tak urobila, naďalej obhajuje.

Svoj názor preradil pre Denník N podpredseda Národnej rady Gábor Grendel. Ten vyvracia slová Fica, že by išlo o politický proces: “Politický proces by to bol vtedy, a to je odkaz aj pre pani poslankyňu Tabák, ktorá sa vyjadrila, že sa nechce podieľať na politickej pomste, ak by bola pravda, že toto trestné konanie je výsledkom sprisahania špeciálneho prokurátora, predsedu OĽaNO, ministra vnútra, pani prezidentky a že dovydierali generálneho prokurátora a podobné sprostosti, ktorými Robert Fico otravoval verejný priestor,” uviedol a vyjadrenia šéfa Smeru označil za “kecy”.

Je presvedčený, že povinnosťou polície a prokuratúry je preveriť každé podozrenie a v prípade, že u niekoho predpokladajú kolúzne konanie, má o veci rozhodnúť súd, nie poslanci. Verí však, že koalícia bude napriek nezhodám pokračovať: “Nezahoďme pre jedno hlasovanie a pre väzobnú imunitu tých tridsať priznaní, kauzy ako Dobytkár, Očistec, Mýtnik. Mnohé sú už uzavreté s návrhom na podanie obžaloby alebo s už podanou obžalobou,” vyjadril nádej.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: dennikn.sk │ Foto: FB/Romana Tabak, Robert Fico