Známy politik OĽaNO naložil Ficovi aj Tabák: ODKAZ pre poslankyňu!

Dátum:

Hlasovanie parlamentu o vydaní Fica súdu rozdúchalo v koalícii veľké emócie a vášne. Poslankyne Hatráková a Tabák, ktoré nehlasovali za, boli urýchlene z klubu OĽaNO vylúčené. Aj o svojich exkolegyniach tento raz prehovorila známa tvár koaličnej strany.

Hlasovanie parlamentu určilo, že Fico sa nemusí postaviť pred súd, hoci bude naďalej stíhaný na slobode. K tomu, aby výsledok dopadol celkom inak, pritom chýbali len 2 hlasy. Tie mohli poskytnúť Katarína Hatráková, ktorá sa hlasovania zdržala a Romana Tabák, pričom tá nehlasovala a rozhodnutie, prečo tak urobila, naďalej obhajuje.

Svoj názor preradil pre Denník N podpredseda Národnej rady Gábor Grendel. Ten vyvracia slová Fica, že by išlo o politický proces: „Politický proces by to bol vtedy, a to je odkaz aj pre pani poslankyňu Tabák, ktorá sa vyjadrila, že sa nechce podieľať na politickej pomste, ak by bola pravda, že toto trestné konanie je výsledkom sprisahania špeciálneho prokurátora, predsedu OĽaNO, ministra vnútra, pani prezidentky a že dovydierali generálneho prokurátora a podobné sprostosti, ktorými Robert Fico otravoval verejný priestor,“ uviedol a vyjadrenia šéfa Smeru označil za „kecy“.

Je presvedčený, že povinnosťou polície a prokuratúry je preveriť každé podozrenie a v prípade, že u niekoho predpokladajú kolúzne konanie, má o veci rozhodnúť súd, nie poslanci. Verí však, že koalícia bude napriek nezhodám pokračovať: „Nezahoďme pre jedno hlasovanie a pre väzobnú imunitu tých tridsať priznaní, kauzy ako Dobytkár, Očistec, Mýtnik. Mnohé sú už uzavreté s návrhom na podanie obžaloby alebo s už podanou obžalobou,“ vyjadril nádej.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: dennikn.sk │ Foto: FB/Romana Tabak, Robert Fico

Retro
Prináša čitateľom témy, ktoré hýbu Slovenskom. Zbiera pre vás čerstvé novinky,, udalosti a zaujímavosti.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Dcéra prezradila príčinu smrti jej slávnej mamy: Zastrelila sa!

Začiatkom mája sme vás informovali o smrti slávnej speváčky,...

Nečakaná STOPKA v televízii: Známa hviezda Markízy nepokračuje!

Známy moderátor televízie Markíza mal podľa zákulisných informácií dostať...

Hrôza na Hornom Zemplíne: Slovenka (64) havarovala, potom ju našli…!

Hrozný incident sa odohral v sobotu v oblasti Horného...

Fico hovorí o veľkej chystanej akcii NAKA: TAKTO ho schladil Hamran!

Robert Fico cez víkend vyhlásil, že Národná kriminálna agentúra...