Nevydanie Roberta Fica do väzobného stíhania vyvolalo na parlamentnej pôde búrlivé reakcie. Aj napriek tomu, že hlasovanie bolo naozaj tesné, faktom zostáva, že šéf smerákov bude zo zosnovania zločineckej skupiny a odhalenia daňového tajomstva stíhaný na slobode. Je zarážajúce, že k takému výsledku mu dopomohli aj členovia strany OĽaNO.

Pri hlasovaní o vydanie Roberta Fica do väzby chýbali iba dva hlasy. Nemožno sa čudovať veľkému hnevu a sklamaniu zo strany koaličných poslancov, keď sa ukázalo, že dve členky OĽaNA nehlasovali spoločne so svojimi straníkmi. Práve ony by totiž mohli zvrátiť verejnosťou kritizovaný výsledok.

Katarína Hatráková sa predmetného zdržala a Romana Tabák nehlasovala, aj keď sa nachádzala v pléne. Podľa jej slov sa odmieta podieľať na politickej pomste. ,,Ak platí, že poslanecký klub hnutia OĽaNO je slobodný a všetci hlasujeme podľa svedomia a presvedčenia, potom nikto nemôže na moje hlasovanie namietať. Ak to neplatí, potom je klub hnutia OĽaNO neslobodný,“ vyhlásila bývalá tenistka na sociálnej sieti.

Predseda poslaneckého klubu OĽaNO Michal Šipoš okamžite navrhol vylúčenie oboch kolegýň z klubu, keďže mali zabrániť výkonu spravodlivosti. Podľa informácií Denníka N dokonca už aj padlo rozhodnutie a obe poslankyne sú oficiálne vylúčené z koaličnej strany. Političky by mali momentálne figurovať ako nezaradené poslankyne.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: dennikn.sk, FB/Romana Tabak  |  Foto: YT/POSTOJ TV, FB/Romana Tabak, OĽaNO