Hatráková a Tabák pri hlasovaní podržali Fica: Rázna reakcia OĽaNO!

Dátum:

Nevydanie Roberta Fica do väzobného stíhania vyvolalo na parlamentnej pôde búrlivé reakcie. Aj napriek tomu, že hlasovanie bolo naozaj tesné, faktom zostáva, že šéf smerákov bude zo zosnovania zločineckej skupiny a odhalenia daňového tajomstva stíhaný na slobode. Je zarážajúce, že k takému výsledku mu dopomohli aj členovia strany OĽaNO.

Pri hlasovaní o vydanie Roberta Fica do väzby chýbali iba dva hlasy. Nemožno sa čudovať veľkému hnevu a sklamaniu zo strany koaličných poslancov, keď sa ukázalo, že dve členky OĽaNA nehlasovali spoločne so svojimi straníkmi. Práve ony by totiž mohli zvrátiť verejnosťou kritizovaný výsledok.

Katarína Hatráková sa predmetného zdržala a Romana Tabák nehlasovala, aj keď sa nachádzala v pléne. Podľa jej slov sa odmieta podieľať na politickej pomste. ,,Ak platí, že poslanecký klub hnutia OĽaNO je slobodný a všetci hlasujeme podľa svedomia a presvedčenia, potom nikto nemôže na moje hlasovanie namietať. Ak to neplatí, potom je klub hnutia OĽaNO neslobodný,“ vyhlásila bývalá tenistka na sociálnej sieti.

Predseda poslaneckého klubu OĽaNO Michal Šipoš okamžite navrhol vylúčenie oboch kolegýň z klubu, keďže mali zabrániť výkonu spravodlivosti. Podľa informácií Denníka N dokonca už aj padlo rozhodnutie a obe poslankyne sú oficiálne vylúčené z koaličnej strany. Političky by mali momentálne figurovať ako nezaradené poslankyne.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: dennikn.sk, FB/Romana Tabak  |  Foto: YT/POSTOJ TV, FB/Romana Tabak, OĽaNO

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Twiinska s mladým hercom krstili dcérku: Záber šťastnej rodinky!

Sesterské duo Twiins doslova vyrastalo pred očami fanúšikov, pričom...

Slovenská partnerka hviezdy Skrytej vášne ukázala bruško v plnej kráse!

Je tomu už takmer dvadsať rokov, čo diváčky telenovely...

Tragédia v Trenčíne: Pri požiari vyskočila zo 7. poschodia jedna osoba!

Aktuálny víkend sa začal v Trenčianskom kraji viac ako...

Exminister prišiel s návrhom: Chce vedieť, či je Matovič duševne zdravý!

Nie je to po prvýkrát, čo sa na verejnosti...