Známy slovenský herec, ktorý sa objavil aj jojkárskom seriáli Panelák, sa v poslednom rozhovore poriadne odviazal. Svojim hereckým kolegom naložil tak, ako už dávno nikto nie…

Známy slovenský herec Roman Luknár (53), ktorý žije skôr samotárskejším spôsobom, sa rozhodol pre denník Sme poskytnúť viac ako odvážny rozhovor. Na pretras si totiž zobral svojich dlhoročných hereckých kolegov, ktorým naložil, čo sa do nich zmestilo: “Nemám chuť kaziť si deň. Keď mi ponúkajú robotu, mňa nezaujíma, koľko za to budem mať peňazí a čo tam budem hrať. Zaujíma ma, s kým tam budem hrať. Nechcem si kaziť deň s ľuďmi, ktorí chodia neskoro na pľac a nevedia texty,” šokuje otvorenosťou, hoci nevedno, ktorého kolegu mal na mysli.

Herec však na adresu ostatných hercov ešte pritvrdil, keď odhalil, že nechodí ani do divadla: “Do divadla nemôžem ísť ani ako divák, je mi z toho prostredia zle. Nepotrebujem stretávať hercov, to sú diagnózy. Väčšinou sú to ľudia zahľadení sami do seba. Naháňajú si svoje egá, pritom zmysel herectva je v niečom úplne inom. Ja už nechcem oslepnúť, duševný pokoj a zdravie je to najpodstatnejšie v živote človeka,” dodáva.

Herec tiež prekvapil svojou skromnosťou napriek veľkým úspechom v zahraničí. Už desať rokov totiž nechodí na dovolenky, nemá auto a z oblečenia obľubuje tepláky, tričko a dvoje topánky. Nad pompéznymi odovzdávaniami cien či spoločenskými akciami, na ktorých herci predvádzajú nové róby, len krúti hlavou. Radšej si totiž vychutnáva spoločnosť svojho psíka.

Roman Luknár poriadne naložil kolegom
Dokonca odmieta chodiť do divadla
Nevedno však, či narážal na všetkých…

Zdroj: sme.sk │ Foto: Facebook