Ďalší deň priniesol pokračovanie súdneho pojednávania v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka († 27) a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej († 27). Výpoveď Zoltána Andruskóa patrila medzi tie najočakávanejšie, pričom obžaloba dostala z neho slová, ktoré tak veľmi potrebovala. Obžalovaný však niektorými vyjadreniami poriadne prekvapil.

Zoltán Andruskó bol sprostredkovateľom medzi obvinenými Alenou Zsuzsovou, Miloslavom Marčekom a Tomášom Szabóom. Pred súd sa postavil už na konci decembra minulého roku, keď súhlasil s dohodou o vine a treste. Pezinským senátom bol tak odsúdený na 15 rokov za mrežami v strednom stupni stráženia.

Zoltán Andruskó chodí na pojednávania v kukle

Andruskó tak nemal problém vypovedať, keďže svoj trest už dávno pozná. Pred senátom Špecializovaného trestného súdu uviedol, že dostal USB kľúč od Aleny Zsuzsovej, na ktorom sa nachádzali informácie o dennom režime Janka Kuciaka aj fotografie z jeho sledovania. Práve toto je jedným z dôkazným materiálov, keďže Peter Tóth sledoval novinára na objednávku Mariana Kočnera.

Zoltán následne prekvapil všetkých prítomných, keďže hovoril o vzťahoch Mariana Kočnera s politikmi. Informácie dostal od Zsuzsovej pri dohadovaní detailov dvojnásobnej vraždy. ,,Presne mi opísala vzťahy pána Kočnera s politikmi Smeru. S pánom Glváčom, s pánom Ficom, s pánom Počiatkom, Kaliňákom, Gašparom. Hovorila mi, že pán Marian Kočner má informácie z prvej ruky,” povedal obžalovaný.

Zdroj: cas.sk  |  Foto: markiza.sk, YouTube