V Čechách sa musia herci aj speváci vyrovnať s ďalšou tragédiou. Rakovine totiž podľahol známy a úspešný spevák, ktorý hviezdil v muzikáloch a pred časom uspel aj v súťaži The Voice.

Do neba odišiel ďalší úspešný herecký a spevácky talent. Muzikálová hviezda Robert Hlavatý (†50) podľahol podľa informácii českého denníka Blesk leukémií po niekoľkoročnom boji. Rakovinu mu diagnostikovali už ako 41-ročnému, keď si našiel hrčku na krku: “Zobral som to z gruntu ako Karel Gott. Najprv škola, elektrikár. Ale nenapĺňalo ma to, tak som začal viac spievať. V 41 rokoch sa mi urobila hrčka na krku a lekári mi diagnostikovali rakovinu. Nasledovali chemoterapie. Prehodnotil som rebríček hodnôt, začal som si vážitť každý deň,” prezradil vtedy Robert.

Spevák sa objavoval v divadle Kalich, ako aj v známych muzikáloch ako Deti raja, Bedári alebo Jesus Christ Superstar, no účinkoval aj seriáli Ulice či vo filme Kvaska. Pred piatimi rokmi sa zúčastnil aj populárnej speváckej súťaže The Voice, kde zaujal koučov Majka Spirita spolu s Michalom Davidom, pričom pravidelne vystupoval aj s kapelou Kabát. Práve v nej je lídrom obľúbený kouč Pepa Vojtek, ktorý pôsobí aj v akuálnom ročníku hudobnej šou.

Smrť hlboko zasiahla jeho blízkych, no aj kolegov. Jeho kamarát Bořek Slezáček mu poslal cez sociálnu sieť srdcervúci odkaz do neba: “V tvojom záujme dúfam, že tam hore majú dobrú kávu, lebo inak neviem. V piatok na akcii som počul dva skvelé vtipy o basgitaristoch a už som ti ich nestihol povedať. Škoda, kamarát. Zasmial by si sa na cestu. Aspoň teraz budeš mať dosť času cvičiť na basu. Nikdy ti to moc nešlo,” napísal. Rodine a známym vyjadrujeme úprimnú sústrasť.

>>>Prečítajte si tiež: Momentálne hviezdil v The voice aj brat známej slovenskej speváčky<<<

Zdroj: blesk.cz │ Foto: Tv Nova, Facebook