Prezidentka Zuzana Čaputová zverejnila na sociálnej sieti video. V ňom hlava krajiny zronene oznamuje, že sa stretla s niektorými chudobnými občanmi Slovenska, ktorí napriek tomu, že pracujú, žijú vo veľkom nedostatku financií. Rozhodla sa preto pre nový návrh vláde.

Prezidentku SR, ktorá sa v nedávnej diskusii vyjadrila k situácii na Ukrajine, znepokojuje zlá finančná situácia mnohých Slovákov, ktorí celý život poctivo pracujú, no napriek tomu sa musia popri starostlivosti o rodinu boriť s chudobou. V najnovšom videu, ktoré zverejnila na sociálnej sieti, uviedla, že jej mesačne píšu stovky obyvateľov žijúcich v nevyhovujúcich pomeroch.

Musíme pomôcť ľuďom, ktorí žijú na hranici chudoby a nedokážu dôstojne vyžiť zo svojich bežných, mesačných príjmov… Boli tu dôchodkyne z Prievidze a Liptovského Mikuláša, ktoré žijú z minimálneho dôchodku; otec samoživiteľ zo Zvolena, ktorý pracuje na stavbe a ktorý má v starostlivosti malú dcérku; matka samoživiteľka, poštová doručovateľka, ktorá sa stará o štyri deti či invalidný dôchodca, bývalý opatrovateľ,” vyratúva prezidentka.

Čaputová si pritom uvedomuje, že teraz, v období zdražovania, budú bežní Slováci čeliť ešte väčším finančným problémom. Preto sa rozhodla pre radikálny návrh, ktorý predostrela vláde. “Ide o takzvaný príspevok na bývanie, ktorý by mohol adresne pomôcť veľkému množstvu ľudí,” uviedla. Je presvedčená, že je potrebné vyslať jasný signál o tom, že na Slovensku sa nikto nemôže cítiť byť zabudnutý.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj │ Foto: FB/Zuzana Čaputová