Členovia asociácie hotelov a reštaurácií sa hromadne búria proti vládnym nariadeniam. Medzi mnohé informačné a prevádzkové povinnosti, ktoré im štát nariadil, sa s vysokou pravdepodobnosťou na ramená prevádzky zapíše aj prevzatie zodpovednosti zaplatiť pokutu za nezodpovedných svadobčanov. Výška pokuty by však nejeden podnik dokázala položiť na lopatky.

V prípade porušenia prísnych bezpečnostných opatrení počas spoločenskej akcie pravdepodobne nepripadne povinnosť zaplatenia pokuty do výšky 20 000 eur na mladomanželov, ale na samotnú prevádzku, v ktorej sa hostina koná. Ak táto povinnosť navrhovaná hygienikmi príde do platnosti, gastrozariadenia sa pustia do vážneho finančného rizika. Či ho budú ochotní podstúpiť, je vysoko nepravdepodobné.

Členovia asociácie sa búria: “Ak táto povinnosť bude ustanovená v opatreniach ÚVZ SR alebo legislatíve, je pravdepodobné, že zariadenia verejného stravovania budú odmietať požiadavky na organizáciu svadobných obradov.” AHRS zároveň pozitívne vníma nové povolenie vykonávať svadby do účasti 100 ľudí, v dôsledku čoho sa môže uskutočniť, aj keď za sprísnených podmienok, väčšina už naplánovaných hostín.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: AHRS