Alena Z., ktorá sa momentálne počas riešenia prípadu dvojnásobnej vraždy novinára a jeho snúbenice nachádza v nitrianskej väznici, si mala vypisovať s ďalším vysokopostaveným mužom z prokuratúry. Ten si vypočul nemilosrdný verdikt!

Alena Z. sa momentálne nachádza v nitrianskej väznici, kde čaká na posun v prípade vyšetrovania dvojnásobnej vraždy novinára a jeho snúbenice. Potom, čo sa nitky z prípadu zbehli práve k nej, bola políciou predvedená pred súd v Banskej Bystrici a bola vypočúvaná aj v prípade zavraždeného primátora Hurbanova.

Žena, ktorá mala byť v blízkom kontakte s Mariánom Kočnerom, s ktorým ju odfotili pri konverzácii aj krátko pred vraždou, viedla konverzácie aj s ďalšími vplyvnými mužmi. Ku stretnutiu sa priznal aj Boris Kollár, ktorý už vtedy predpovedal, že existuje minimálne ďalších sedem mien, ktoré boli s “Ajkou” v kontakte. Jeho slová sa momentálne potvrdili a na povrch vyšli ďalšie skutočnosti.

Alena si mala vypisovať aj s námestníkom prokuratúry pre netrestný úsek Reném Vanekom,  foto >>> TU <<<. Ten túto skutočnosť aj po odhalení ženinej totožnosti zatajil pred generálnym prokurátorom Jaromírom Čižnárom. Vanek totiž nevidel dôvod, keďže sa podľa svojich slov s nebezpečnou ženou nikdy osobne nestretol, a zároveň nemal žiadny vplyv na prešetrovaný prípad. Podľa DenníkaN ale malo dôjsť k ich konverzácii aj tri dni pred samotným zatknutím Aleny Z.

Čižnár napokon vyvodil z Vanekovho skutku dôsledky a padol tvrdý verdikt. Vanek vo svojej funkcii končí a bude pôsobiť ako radový prokurátor na netrestnom úseku, kým jeho agendu prevezme dočasne Richard Dukes. Medzi svojimi známymi a kamarátmi mala Alena uviesť aj Martina Glváča (Smer), bratislavského župana Juraja Drobu (SaS) či Andreja Danka (SNS). Danko aj Glváč kontakty so zadržanou odmietli.

Alena Z. si mala písať aj s Reném Vanekom. Ten dostal padáka

Zdroj: dennikn.sk │ Foto: TV Markíza, YouTube