Počas vianočných sviatkov zarmútila celé Slovensko správa o tragickom úmrtí dvoch maloletých detí, ktoré zahynuli pri dopravnej nehode. Šoférom, ktorý nešťastie spôsobil, bol otec jednej z obetí, pričom šokojúcim faktom ostáva, že nemal vodičské oprávnenie.

25. decembra došlo v smere jazdy od obce Rudňany na obec Markušovce (okr. Spišská Nová Ves) k fatálnemu nešťastiu. Pri dopravnej nehode vyhasli životy dvoch detí, pričom tragédiu sprevádza viacero alarmujúcich faktov. Za volant si mal sadnúť 34-ročný Martin, ktorému bolo v minulosti zadržané vodičské oprávnenie, kým Martin († 9) a Róbert († 11) neboli v autosedačkách ani pripútaní. 

Ako priblížila polícia Slovenskej republiky, k nehode došlo potom, čo šofér pravdepodobne neprispôsobil rýchlosť jazdy stavu a povahe vozovky, ako ani svojim schopnostiam, pričom narazil do dreveného stĺpa s betónovou pätkou. Kým na mieste zomrel v dôsledku zranení jeho syn, druhou obeťou bol syn vodičovho brata Róberta (32), ktorý bol spolujazdcom.

„Len čakám na svoju smrť. Čakám, kým zavrem oči a uvidím svojho syna. Alebo že keď pôjdem spať, čakám, že sa mi ukáže aspoň vo sne. Môj synček, môj Martinek,“ povedala zúfalá matka jednej z obetí pre TV Markíza. Ako dodala suseda zdrvenej rodiny, Martin bol dobrý a pekný chlapec, ktorý jej nikdy neváhal pomôcť.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: TV Markíza