Pred pár týždňami došlo v katastri obce Turňa nad Bodvou k veľkej tragédii. 20-ročný vodič nedal na svojom Golfe prednosť protiidúcemu autu, v dôsledku čoho zahynuli štyria ľudia. Teraz sa odhalila smutná príčina.

13. júla došlo k tragickej dopravnej nehode v katastri obce Turňa nad Bodvou. Slovák Ján (20) nedal na svojom VW Golf prednosť protiidúcemu vozidlu zn. Alfa Romeo, čo malo fatálne následky. V dôsledku jeho konania zahynuli až štyria ľudia a on sám spolu s ďalšími dvomi utrpel ťažké zranenia. V ten deň prišiel o otca (†52), sestru (†26), pričom sa po resuscitácii podarilo zachrániť aspoň jeho mamu.

Polícia ale odobrala mladíkovi krv a pred pár hodinami zverejnila zarážajúce výsledky toxikologického vyšetrenia. Vinník nehody mal mať v krvi podľa Špecializovaného zdravotníckeho pracoviska prítomný metamfetamín (pervitín), amfetamín a benzodiazepín. Ide o omamné a psychotropné látky, ktoré výrazne ovplyvňujú psychiku človeka.

Hoci už vyšetrovateľ začal po nehode trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia a ublíženia na zdraví, Jánov trest sa po výsledkoch z toxikológie ešte sprísni: “Na základe výsledkov toxikologického vyšetrenia a podľa výsledkov znaleckého skúmania, na ktoré polícia ešte čaká, dôjde aj k zmene právnej kvalifikácie s prísnejšou trestnou sadzbou. To, že po užití takýchto látok si 20-ročný Ján sadol za volant vozidla aj napriek tomu, že okrem svojho mal zodpovednosť aj za život ďalších 4 ľudí, je maximálne nezodpovedné. Život je to najcennejšie, čo každý z nás má. Len maximálna sústredenosť, opatrnosť a ostražitosť môže predísť zbytočným tragédiám, škodám na zdraví či majetku,” uviedla hovorkyňa KR PZ v Košiciach Lenka Ivanová.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Košiciach │ Foto: Polícia SR – Košický kraj