Taliansko je najviac postihnutou krajinou nebezpečným koronavírusom a v súčasnosti predbehlo v počte úmrtí aj Čínu. Zúfalej krajine ponúklo nečakanú pomocnú ruku Rusko, ktoré posiela Talianom deväť lietadiel.

Hoci koronavírus zúri po celom svete, najviac zasiahol Taliansko, v ktorom aktuálne hlásia takmer 60-tisíc nakazených. Počet obetí presiahol 5-tisíc a zúfalá krajina prijíma denne tisícky nových čísel. Nemocnice kolabujú a mŕtvych prevážajú kamiónmi či v rakvách skladujú v miestnych kostoloch.

Najnovšie správy z Číny navyše potvrdili nový príznak vírusu, ktorý sa tak pridal k vysokej teplote a suchému kašľu. Taliansko je kvôli ochoreniu v mimoriadne náročnej situácií, z ktorej si nevie rady. Pomôcť sa mu nečakane rozhodlo Rusko, ktoré začalo v nedeľu posielať do krajiny 9 lietadiel.

Vladimír Putin rozhodol, že do Talianska zašle svojich 100 špecialistov na virológiu a epidemiológiu, vojenských lekárov, ako aj vozidlá či techniku, s pomocou ktorých môže Taliansko hrozivú situáciu ľahšie zvládnuť. Samotné Rusko pritom hlási k dnešnému dňu len 438 prípadov nákazy a jedno úmrtie.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

https://www.youtube.com/watch?v=uZ4aEEcZxbM

Zdroj: independent.co.uk │ Foto: Twitter, YouTube/euronews, CBS News