Pred pár hodinami sa konalo v budove SND vyhlasovanie výsledkov obľúbenej ankety Slovenka roka 2020. Množstvo úspešných a výnimočných dám si počas večera prevzalo ocenenie za svoju inšpiratívnu prácu. Sošku získala aj Zdena Studenková, no absolútnou víťazkou sa stala iná známa herečka.

Historická budova SND hostila 30. augusta už v poradí 12. ročník ankety čitateľov Slovenka roka. Záštitu nad anketou prevzala v tomto ročníku prezidentka Zuzana Čaputová a nominantky poroty ohodnotili diváci a čitatelia svojím hlasom. Moderátorsky sprevádzali večerom Roman Bomboš a Vera Wisterová, ktorá vyslovila po návrate unesených synov smutné slová.

V kategórií vzdelávanie získala ocenenie Tatiana Husárová (riaditeľka Art Academy v Poprade), kým kategóriu biznis a manažment ovládla Zuzana Stanová (členka predstavenstva spoločnosti RAJO). V kategórií športu si odniesla cenu Naďa Bendová (trénerka Športového centra polície a trénerka šprintéra Jána Volka). V oblasti médií a komunikácie zvíťazila Mária Gallová (podpredsedníčka Spoločnosti M.R. Štefánika, šéfredaktorka časopisu Bradlo), kým v odvetví podpory mladých talentov získala cenu Eva Majerová (hlasová pedagogička, vedúca detského folklórneho súboru Hučava v Hrochoti a vedúca speváckej zložky FS Marína vo Zvolene).

V oblasti vedy a výskumu sa dostalo uznania Magdaléne Kuželovej (vedúcej Oddelenia klinickej farmakológie a farmakoterapie na Farmaceutickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave) a v kategórií zdravotníctvo si odniesla prvenstvo Adela Olšavská (vedúca sestra Gynekologicko-pôrodníckej klinky v Nemocnici Košice-Šaca). V kategórií charity získala ocenenie Mária Sliacka (výkonná riaditeľka Slovenskej nadácie pre UNICEF).

Prvenstvo v kategórií kultúra a umenie sa podarilo získať skvelej herečke Kamile Magálovej (členke činohry SND), ktorá napokon získala aj honosný titul Absolútna Slovenka roka 2020. Mimoriadne ocenenie redakcie týždenníka Slovenka sa dostalo epidemiologičke Zuzane Krištúfkovej a ďalšej výbornej herečke Zdene Studenkovej, ktorá nedávno šokovala zmeneným imidžom. Obidve herečky pritom divákov očarili v nádherných červených šatách, v ktorých boli neprehliadnuteľné.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Mária Reháková s folklórnym súborom Podpoľanec
Roman Bomboš a Vera Wisterová
Absolútna Slovenka roka 2020 Kamila Magálová
Zdena Studenková

Zdroj: RTVS │ Foto: RTVS, Instagram/kucerova_e