Adela Vinczeová, ktorá sa pravidelne vyjadruje k spoločenským témam Slovenska, ani pred pár dňami neurobila výnimku. Vyjadrila svoj názor na vládne opatrenia ako aj na ľudí, ktorí sa kvôli aktuálnej situácií neustále hádajú a osočujú.

Nové vládne opatrenia a veľké denné nárasty nakazených sú okrem strachu aj zdrojom neustálych hádok a osočovania Slovákov. Tí si v debatách na sociálnych sieťach neváhajú nadávať vyberanými slovami, kým ďalší šíria konšpiračné statusy. Situácia sa dotýka aj moderátorky Adely Vinczeovej, ktorá nedávno oslávila 40-ku a aj ju zasahuje koronakríza.

V najnovšom komentári pre HNonline sa vyjadrila aj na tému “ovce” s humorom jej vlastným: “Napriek tomu, že aktuálna situácia je vyhrotená, tvrdím presný opak. Zobuďme ovce! Ale jemne a s pochopením. Totiž každá nasilu zobudená ovca je len mrzutá a svojho buditeľa neznáša. Ak sa však ovca zobudí prijateľne, má väčšiu šancu v pokoji uvidieť veci, ako sú,” začína Adela, ktorá dodáva, že aj ona je v niektorých veciach ovca. Tvrdí ale, že taký človek musí byť pripravený pochopiť veci inak.

Obula sa tiež do odhaľovania pravdy, ktorá môže byť u každého človeka niekde inde: “Ak sa pravda odhaľuje komplikovane, je ľahšie tvoriť vlastnú – vyhovujúcu. Takisto je dôležité „nebáť sa povedať pravdu nahlas“, kde za pravdu stačí považovať vlastný názor. Ak napíšete na sociálnu sieť, že kura je nesympatický cicavec, následne vám ostatní dajú jasne najavo, že ste mimo faktov, tak sa ohradíte, že tu už nemožno vyjadriť „svoj vlastný názor“,” uvádza Adela so sarkastickým podtónom.

A ako zvláda pandémiu a nariadenia vlády ona sama? “Dianie sledujem, hľadám v ňom spôsob existencie a cesty pre pomoc tým, ktorí sú na tom aktuálne veľmi zle. Vidím, že veci nie sú jednoduché, nepodceňujem, nepreceňujem, no dodržiavam pravidlá, lebo som súčasťou kolektívu ostatných. Nechcem sa nechať viesť emóciou odtrhnutého stáda oviec, ktoré spoznáte podľa toho, že béka: „Nie sme ovce!“ Nebaví ma ani iné stádo, ktoré prvým opovrhuje,” dodáva na záver so slovami, že sa snaží aj pozorne počúvať “baču”.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: komentare.hnonline.sk │ Foto: Instagram/viktorvincze