Real Madrid čaká v sobotu 1. júna veľké vyvrcholenie úspešnej sezóny 2023-24, keď sa vo Wembley predstaví proti Dortmundu v rámci finálového zápasu Ligy majstrov. Ešte predtým už ako istý majster privíta doma siedmy celok La Ligy, a síce sevillský Betis, čím ukončí domácu ligu.

Proti Betisu sa ale dočkajú fanúšikovia minimálne jedného, no veľmi trpkého lúčenia. Hoci sa zdalo veľmi pravdepodobné, že hviezdna opora stredovej formácie Toni Kroos, ktorý mal celé desaťročie uspešnosť prihrávok nad 90 percentami, predĺžili opäť o rok zmluvu, nestane sa tak. 34-ročný hráč, ktorého nikdy ani príliš nelimitovali zranenia, po domácom európskom šampionáte ukončí kariéru.

Zároveň stále nie je 100-percentne isté, ako sa rozhodne 38-ročný matador Luka Modrič. Práve oni dvaja, hoci Modrič už nedostával v tejto sezónu takú minutáž ako doposiaľ, bývali veľmi dôležitý pre Real tak svojou kvalitou, ako aj skúsenosťami.

Špekuluje sa, ako na koniec Kroosa zareaguje vedenie Realu Madrid. To na rozdiel od minulosti neutráca na posily veľa peňazí, avšak prípadný koniec dvoch ikonických stredopoliarov by mohol prinútiť vedenie klubu konať.

→ Kto by mohol prísť?