Aktuálna štatistika u nás: Zo 140-tisíc ľudí bolo včera pozitívnych …

Dátum:

Minister zdravotníctva Marek Krajčí informoval na piatkovej tlačovej konferencií o priaznivom vývine koronavírusu na Slovensku. Čísla nakazených klesajú rovnako, ako pozitivita vykonaných testov. Z dôvodu vysokej miery úmrtnosti však Krajčí vyhlásil, že verí v predĺženie lockdownu aj núdzového stavu, pričom nad spustením semaforu a uvoľnovaním opatrení od 8. februára visí otáznik. 

Na území Slovenskej republiky pribudlo za piatok 991 nových nakazených formou RT-PCR testov z celkového počtu 4 994 preverených vzoriek. Medzi novými pacientmi je 505 mužov a 486 žien, pričom pochádzajú z Košického kraja (258), nasleduje Trnavský kraj (196), Nitriansky (135), Banskobystrický (130), Prešovský (88), Bratislavský (82), Trenčiansky (72) a Žilinský (30).

Antigénovou formou bolo na odberných miestach pozitívne vyhodnotených 2 311 vzoriek zo 135 371 vykonaných výterov. V nemocniciach je momentálne hospitalizovaných 3 551 pacientov, z nich potvrdené ochorenie má 3 249 ľudí. Na JIS je 276 pacientov, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 305 osôb. Počet potvrdených úmrtí vzrástol o 70 obetí.

Ministerstvo zdravotníctva spustilo vakcinačnú kampaň, v ktorej majú známe osobnosti presvedčiť ľudí o dôveryhodnosti, dôležitosti a potrebe zaočkovania sa. Za uplynulý deň pribudlo na Slovensku 9 059 očkovaných ľudí.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: MZSR | Foto: korona.gov.sk

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Dcéra prezradila príčinu smrti jej slávnej mamy: Zastrelila sa!

Začiatkom mája sme vás informovali o smrti slávnej speváčky,...

Nečakaná STOPKA v televízii: Známa hviezda Markízy nepokračuje!

Známy moderátor televízie Markíza mal podľa zákulisných informácií dostať...

Hrôza na Hornom Zemplíne: Slovenka (64) havarovala, potom ju našli…!

Hrozný incident sa odohral v sobotu v oblasti Horného...

Fico hovorí o veľkej chystanej akcii NAKA: TAKTO ho schladil Hamran!

Robert Fico cez víkend vyhlásil, že Národná kriminálna agentúra...