Premiér SR v stredu ohlásil verejnosti dôležitú správu. Po rokovaní vlády pred novinármi potvrdil, že v najbližšom čase vycestuje na Ukrajinu. V hlavnom meste Kyjev sa má spoločne s predsedníčkou Európskej komisie stretnúť s Volodymyrom Zelenským.

Premiér Eduard Heger bol pozvaný do Kyjeva na stretnutie európskych lídrov už v marci. Na rozdiel od českého premiéra a aj iných však predseda vlády dostal od Bezpečnostných zložiek odporúčanie nevycestovať a neohrozovať tak svoju bezpečnosť. Heger vtedy uviedol, že nešlo o strach a zastal sa ho aj minister Matovič či Naď.

V stredu po rokovaní vlády ale premiér pred novinármi potvrdil, že tentokrát do Kyjeva pocestuje už vo štvrtok 7.4. a stretne sa s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským. Sadnúť si za jeden rokovací stôl majú spoločne aj s predsedníčkou Európskej komisie Ursulou von der Leyen. “Navštívime Kyjev a absolvujeme osobné rokovanie s prezidentom Volodymyrom Zelenským,” uviedol Heger aj na sociálnej sieti. Predmetom rokovania bude nepochybne vojnová situácia na Ukrajine a pomoc európskych krajín.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj│ Foto: FB/Eduard Heger – predseda vlády SR, YT/HNtelevízia