V týchto dňoch už nie je nikomu nutné pripomínať, že ochorenie koronavírus je hrozbou doslova pre celý svet. Denne na nákazu zomierajú desiatky obetí, pričom infikovaných je z hodiny na hodinu viac.

Krízový štáb Slovenskej republiky prijal iba pred pár dňami striktné preventívne opatrenia, ktoré by mali eliminovať šírenie koronavírusu. Ochorenie, ktoré postihuje dýchacie cesty, ohrozuje všetky vekové kategórie, pričom najrizikovejšími pacientami sú seniori. Aj keď vláda opakovane vyzýva občanov, aby boli v týchto dňoch zodpovední a nevystavovali svoje okolie akýmkoľvek rizikám, žiaľ, nie všetci považujú nariadenia za dôležité.

Potom, ako krajinu obehli šokujúce fotografie z lyžiarskeho strediska v Jasnej či oddelenia dokladov v Košiciach, sa na svetlo sveta dostal ďalší prípad slovenskej arogancie. Istá nechtárka totiž kontaktovala svoje zákazníčky, ktorým oznámila, že vopred dohodnuté termíny sa v dôsledku koronavírusu presúvajú. To však nebolo po vôli žene, ktorá vyjadrila svoj názor poriadne ostro. “Vy ste strašne naivná, keď si myslíte, že toto pomôže! No a čo, že som bola v Taliansku?!?! Cítim sa zdravá a na nechty prídem a vy si to nejak zariaďte,” nezdráhala sa zákazníčka.

Napriek zdvorilej komunikácii sa podnikateľke, žiaľ, nepodarilo ženu presvedčiť o náhradnom termíne, za čo sa jej dostalo trpkej odpovede. “To mám chodiť s vyrastenými nechtami?!?! Už k vám ani neprídem, keď ste sa ku mne takto zachovala!” odvrkla Slovenka, ktorá sa zrejme domnieva, že svojou troškou tolerancie nemôže prispieť k šíreniu nákazy.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Michal Sabo