Hrozný incident v Miloslavove zo začiatku roka poriadne otriasol Slovákmi, pričom sa k útoku na 11-ročnú Andreu vyjadrila polícia i psychológovia. Slovenské celebrity otvorene priznali, že majú strach o svoje deti, pričom najnovšie sa o slovo prihlásila europoslankyňa Monika Beňová.

Moniku Beňovú útok skupiny tínedžerov na maloleté dieťa donútil vrátiť sa do svojich detských čias, keďže v tom období bola výchova omnoho prísnejšia. Porozprávala o príbehu, keď ako 14-ročné dievča bola so spolužiakmi vonku bez toho, aby to rodičia vedeli. ,,…keď som o 18:00 hod. vošla domov, privítala ma taká facka, že som len vyvalila na tatka oči,“ otvorene priznala politička.

Europoslankyňa je z tohto dôvodu presvedčená, že výchova detí sa v priebehu rokov poriadne zmenila a rodičia radšej hľadajú vinu niekde inde, keď sa ich dieťa ,,pošmykne“. ,,…najväčší podiel na tomto násilnom a smutnom príbehu nemá polícia ani prokuratúra. Je to o nás, rodičoch. Je to o našej výchove, našej starostlivosti, ale aj o našej prísnosti. Moderného rodiča z nás neurobí to, že budeme k zlyhaniam našich detí pristupovať zľahčovaním, tolerovaním či ospravedlňovaním ich správania v prípadoch, keď je neprimerané,“ upozorňuje na sociálnej sieti.

Dvojnásobná mama zároveň zdôraznila, že deťom je potrebné venovať všetok svoj voľný čas. ,,S deťmi sa treba rozprávať, vysvetľovať, nastavovať im hranice, hovoriť aj o nebezpečenstvách a tam, kde je to treba, vydávať aj zákazy. To nie je úloha polície, to je úloha rodiča,“ dodala.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: FB/Monika Beňová  |  Foto: IG/monicabenova, FB/Na telo s Michalom Kovačičom