Prípad dobitej, len 11-ročnej Andrejky vyvolal obrovské znechutenie na celom Slovensku. Dievča si malo prežiť hrozné chvíle, po ktorých skončilo v nemocnici. Na dne je aj jej mama, ktorá si vyčíta, že traumatickému incidentu nedokázala nijako zabrániť. 

Len 11-ročná žiačka Andrea skončila hospitalizovaná po tom, ako ju mala partia mladých ľudí opiť, zbiť a natáčať si na video jej nahé zábery. Prípadom sa už zaoberá polícia, ktorá však tvrdí, že v Miloslavove nepôsobí žiadny detský gang. Jedno dievča zo skupiny malo pritom ostatných povzbudzovať so slovami, že jej mama robí policajtku. Iný názor má reportérka Markízy Kristína Kövešová, ktorá zverejnila, že polícia mala zasahovať aj pred rokom, keď bolo zbité iné dieťa. K incidentu sa vyjadrila s výzvou aj Zuzana Čaputová.

Z napadnutia 11-ročného dievčaťa sú zhrozené aj známe tváre šoubiznisu. “Bojím sa o svoje deti. Som zhrozená – kde to žijeme, ľudia?! Toto je tragédia, peklo na zemi, čo dokážeme ako ľudia… Deti, rodičia, je mi z toho všetkého strašne smutno,” uviedla pre Nový Čas Nela Pocisková. Znechutená je aj herečka Zuzana Vačková: “Krutosť tých detí je ohavná. A následná túžba pochváliť sa svojim dielom je pre mňa nepochopiteľná… Prehliadame malé násilnosti, necitlivosti. Zo zločincov sú hviezdy, negatívne správy prevyšujú nad pozitívnymi… Deti reflektujú prostredie, v ktorom žijú, podľa mňa. Je mi veľmi ľúto toho dievčaťa, verím, že rýchlo zabudne na ten hrozný zážitok aj na mediálny kolotoč, ktorý sa teraz ešte len roztáča,” myslí si.

V šoku je aj speváčka Barbora Švidraňová: “Som z toho v šoku. Ako matka si viem len ťažko predstaviť, že by sa niečo takéto stalo môjmu dieťaťu, alebo že by niečo také bolo schopné moje dieťa urobiť. Som presvedčená, že táto krutosť je spôsobená touto zúfalou a  neustále pretrvávajúcou pandemickou situáciou, ktorá ničí naše životy, mentálne zdravie spoločnosti a najviac na to doplácajú naše deti, ktoré sú izolované a nezostalo im nič iné iba sociálne siete,” vyjadrila presvedčenie. Strach a pobúrenie vyjadril aj raper Kali, Zuzana Belohorcová, Robo Papp či Dominika Mirgová.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: cas.sk │ Foto: IG/pociskova.nela, _basie_, YT/REFRESHER SK