V sobotu (24. októbra) šokovala celé Slovensko informácia o vážnej dopravnej nehode Borisa Kollára. Predseda parlamentu sa nachádzal vo vozidle s ďalšími dvoma osobami, pričom bol prevezený do Nemocnice sv. Michala, odkiaľ ho presunuli do Univerzitnej nemocnice na Kramároch.

Predseda politického hnutia Sme rodina bol v uplynulých hodinách účastníkom dopravnej nehody, ku ktorej došlo v bratislavskej časti Podunajské Biskupice na križovatke Ulice Svornosti a Mramorovej ulice. O nešťastí verejnosť informoval premiér Igor Matovič počas tlačovej konferencie organizovanej v súvislosti s druhým dňom plošného testovania občanov na koronavírus.

„Predseda parlamentu, ako druhý najvyšší ústavný činiteľ, mal vážnu dopravnú nehodu v Bratislave. Bol zranený spolu so svojím ochrankárom a vodičom. Držíme týmto trom ľuďom palce, aby mali čo najmenšie dosahy na svoje zdravie,“ povedal premiér, ktorý pred okamihom odrovnal Slovákov svojim najnovším vyjadrením.

Pri dopravnej nehode boli s Kollárom vo vozidle aj jeho osobný ochranca a vodič, pričom predseda parlamentu sa nachádza v stabilizovanom stave a pri vedomí. Ako pre médiá uviedla jeho hovorkyňa Michaela Jurcová, pri zrážke si zlomil druhý krčný stavec, v dôsledku čoho bude jeho rekovalescencia trvať po dobu niekoľkých týždňov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: tvnoviny.sk