Boris Kollár o prepustenom Bašternákovi: ,,Čo ešte chceme? Obesiť ho?“

Dátum:

Bratislavský podnikateľ Ladislav Bašternák si odpykával trest kvôli podvodom s daňami, no nedávno došlo k zvratu, keď bol prepustený na slobodu. Reakcie politikov tak na seba nenechali dlho čakať, pričom sa najnovšie vyjadril aj predseda parlamentu Boris Kollár.

Po medializácii kauzy odpočtu DPH z roku 2012 sa podnikaním Ladislava Bašternáka začala zaoberať aj polícia. Ukázalo sa, že štát okradol o takmer dva milióny eur, v dôsledku čoho dostal trest odňatia slobody na päť rokov. Nedávno však došlo k nečakanému zvratu.

Senát Krajského súdu v Trenčíne rozhodol o podmienečnom prepustení odsúdeného podnikateľa. Bašternák sa dostal na slobodu 26. januára. Jeho podmienka bude trvať 2,5 roka, bude nosiť monitorovací náramok, a taktiež má zakázané opustiť Slovensko. ,,Človek, ktorý okradol štátny rozpočet o milióny eur, aby po troch rokoch išiel na slobodu, mne to nepripadá adekvátne,“ povedal Igor Matovič po rokovaní vlády.

Boris Kollár však celú situáciu vníma úplne inak. „Nebudem teraz obhajovať Ladislava Bašternáka, ale zaplatil. Vrátil štátu tie dva milióny eur, ktoré zobral. Štát dnes neeviduje voči nemu podlžnosti. Dostal prepadnutie celého majetku, čo ešte chceme? Obesiť ho? Čo chcete, aby sme mu spravili?“ s hnevom povedal predseda parlamentu v diskusnej relácií V politike.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Ladislav Bašternák opúšťa väzenie

Zdroj: TA3  |  Foto: YT/Aktuality.sk, FB/NR SR, TV Markíza

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Pozor na obľúbenú kozmetiku pre deti: Hrozia kožné infekcie!

Úrad verejného zdravotníctva na svojej oficiálnej webovej stránke upozorňuje...

Vašek z Luneticu zrazil chodca: Šokujúce detaily z tragickej nehody!

14. mája bol člen českej kapely Lunetic účastníkom tragickej...

Nepríjemný šok pre Pročka: Reklamné pútače mu posprejovali nápisom…!

Bývalý zabávač bol odjakživa zvyknutý na tvrdú kritiku zo...

Vláda konečne schválila balík pomoci: Túto sumu dostanú rodiny!

Balík pomoci pre rodiny vyvolal v posledných dňoch ostré...