Na 31. výročie Nežnej revolúcie sa v uliciach Bratislavy stretli tisíce Slovákov, ktorí sa napriek vyhlásenému núdzovému stavu aktuálne zhromažďujú predovšetkým pred Prezidentským palácom. Kým Robert Fico priamo na mieste burcoval rozvášnený dav, Peter Pellegrini spustil anketu o predčasných voľbách.

V utorok (17. novembra) sa koná v uliciach Bratislavy mimoriadny protest, pričom prítomní žiadajú o okamžité podanie demisie Igora Matoviča i Zuzany Čaputovej. Na mieste okrem polície zasahujú i kukláči, a kým skandujúci dav vyjadruje svoj nesúhlas s aktuálnou vládou, medzi tými, ktorí sa doposiaľ prihlásili o slovo, boli aj Robert Fico či Milan Mazurek.

Zatiaľ čo protestujúci v týchto chvíľach obsadili ulice metropoly Slovenska, Igor Matovič sa prihovoril svojim voličom, ako inak, prostredníctvom sociálnej siete. Je tomu len zopár hodín, čo vyjadril svoj postoj k predsedovi strany SaS Richardovi Sulíkovi a teraz prehovoril o názore na protivládny protest.

“30 rokov sme spomínali v tento deň na hrdinov Novembra. Na ich odvahu a statočnosť. Na státisíce ľudí, ktorí ich na námestia prišli podporiť, až spolu vytvorili spoločenstvo ľudí, ktoré nám pokojne vydobilo cestu ku slobode. Dnes námestia ovládnu iní ľudia. Roky im odkaz Novembra bol uplne ukradnutý … ba práve naopak, v príkrom rozpore s jeho odkazom, jeho hodnoty ničili,” začal svoje vyjadrenie Matovič a poukázal na skorumpované vedenie elitných útvarov polície.

Ako následne premiér priznal, s aktuálnou vládou sa nemajú za čo hanbiť, nakoľko plnia presne to, čo ľuďom sľúbili pred voľbami. “Čistíme Slovensko od podlahy. Od mafie a ich dlhoročných prisluhovačov. Že majú z toho strach? To je prirodzené, vedia, že dni na slobode mnohých z nich sú spočítané. Že budú kvičať tí, ktorí z toho mali dlhé roky prospech? Budú, ale nás to nezastaví. Vyčistíme Slovensko od mafie a naplníme tak skutočný odkaz Novembra,” nenechal sa zastrašiť Matovič.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/I.M.