Čaká Slovákov ďalšie plošné testovanie? Jasná odpoveď Borisa Kollára!

Dátum:

Celoplošné testovanie sa už niekoľkokrát stalo bodom sváru medzi koaličnými stranami. Nové informácie o pretestovaní národa sa tak menili z hodiny na hodinu. Igor Matovič však dlhé mesiace trvá na tom, že vykonanie miliónov antigénnych testov je riešením v boji proti pandémií koronavírusu.

Z testovania sú unavení nielen Slováci, ale predovšetkým zdravotníci. Mnohí z nich priznali, že atmosféra pri testovaní je čoraz napätejšia a viacerí občania strácajú trpezlivosť pri vykonaní antigénneho testu alebo čakaní na výsledok. Proti poslednému celonárodnému testovaniu sa postavila nielen strana SaS, ale aj Za ľudí.

Najnovšie sa pridáva aj hnutie Sme rodina. ,,Nebudeme za ďalšie celoplošné testovanie, mal by byť tomu koniec,“ uviedol Boris Kollár v relácií RTVS O 5 minút 12, ktorý od 8. februára uprednostňuje spustenie COVID-automatu. ,,Budem vplývať na kolegov vo vláde, aby celú energiu presmerovali z neustáleho testovania k očkovaniu,“ zdôraznil predseda parlamentu.

Kollár zároveň upozornil, že nedovolí, aby jednotlivé parametre COVID-automatu menili politici, ale budú rešpektované názory odborníkov. ,,Nedovolím, aby to bolo z večera do rána. Ľudia to musia vedieť v dostatočnom predstihu. Nie je mysliteľné, aby sa z večera do rána niečo zatvorilo alebo otvorilo,“ dodal politik.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: rtvs.sk  |  Foto: rtvs.sk, YT/MO SR

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Dcéra prezradila príčinu smrti jej slávnej mamy: Zastrelila sa!

Začiatkom mája sme vás informovali o smrti slávnej speváčky,...

Nečakaná STOPKA v televízii: Známa hviezda Markízy nepokračuje!

Známy moderátor televízie Markíza mal podľa zákulisných informácií dostať...

Hrôza na Hornom Zemplíne: Slovenka (64) havarovala, potom ju našli…!

Hrozný incident sa odohral v sobotu v oblasti Horného...

Fico hovorí o veľkej chystanej akcii NAKA: TAKTO ho schladil Hamran!

Robert Fico cez víkend vyhlásil, že Národná kriminálna agentúra...