Útok na 11-ročnú Andrejku stále rezonuje spoločnosťou, ktorá pre ňu požaduje spravodlivosť. Najnovšie sa k opätovnému otvoreniu škôl vyjadrila Zuzana Čaputová, ktorej nedalo nespomenúť aj hrozný incident v Miloslavove.

Po vianočných prázdninách, ktoré začali kvôli pandémií koronavírusu predčasne, sa konečne otvárajú brány škôl. Na dôležitú udalosť upozornila aj Zuzana Čaputová, ktorá neskrýva veľkú radosť. ,,Je to dôležité nielen kvôli akademickému napredovaniu, ale aj z dôvodu, že izolácia zanecháva stopy na duševnom zdraví a pohode našich detí,“ napísala na sociálnej sieti.

Prezidentka však musela reflektovať aj na nedávne udalosti v Miloslavove, ktorými sa momentálne zaoberá polícia, pričom sa včera (9. januára) uskutočnil pred domom hlavnej agresorky aj protest za spravodlivosť. Podľa slov hlavy štátu tento brutálny útok má potvrdzovať, že naša spoločnosť je v mimoriadne náročnej situácií, v dôsledku čoho narastá agresivita a napätie.

Čaputová sa zároveň rozhodla apelovať na učiteľov, aby boli pozornejší a vnímavejší. ,,V tejto súvislosti by som rada vyzvala učiteľky, učiteľov a ďalších pracovníkov škôl, aby osobitnú pozornosť venovali sociálnym vzťahom v školskom prostredí. Aby si všímali prejavy šikany či nenávisti, pred ktorými si nikdy nemôžeme zakrývať oči a ktorým je potrebné venovať náležitú systematickú a najmä preventívnu pozornosť,“ dodala.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj | Foto: FB/Zuzana Čaputová