V nedeľu (9. januára) organizovali Slováci protest pred domom mladej tínedžerky, ktorá mala začiatkom roka 2022 fyzicky napadnúť len 11-ročné dievča. S partiou ďalších mladých ľudí je momentálne vyšetrovaná políciou, pričom tá preveruje množstvo zabezpečných materiálov.

Na sociálnej sieti Facebook bola pred pár dňami vytvorená nová udalosť, prostredníctvom ktorej neznámy organizátor vyzýval k protestu v Miloslavove. Desiatky ľudí sa tu stretli v dôsledku neutíchajúceho incidentu z 2. januára, kedy partia tínedžerov fyzicky napadla 11-ročné dievča. Prípad, ktorý otriasol celým Slovenskom, vyvoláva mimoriadne vášne, pričom polícia i predstavitelia vlády rázne žiadali občanov, aby sa nezúčastňovali stretnutia v období núdzového stavu v krajine.

Napriek tomu na miesto dorazilo množstvo občanov, avšak nebol im sprístupnený plánovaný vstup pred dom jednej z hlavných aktérok činu. Na “protest za spravodlivosť” totiž dohliadala polícia a antikonflitkný tím, ktorý dav vytlačil mimo ulicu približne po jednej hodine.

Na sociálnych sieťach sa z miesta objavilo množstvo videí, ktoré nahrávali zúčastnení ľudia. Kým verejnosť pobúrila brutalita tínedžerov, ktorú mali spáchať na maloletej, na proteste sa objavil aj muž so šokujúcou rekvizitou. V rukách mal držať lano v tvare slučky, čo opakovane zdesilo množstvo Slovákov. Dav prišla o ukončenie požiadať aj zástupkyňa starostu obce s tým, že protest je nelegálny, pričom potvrdila, že rodičia jednej z útočníčok požiadali pre dcéru o individuálny študijný plán.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: markiza.sk, TikTok, IG