Prezidentka Zuzana Čaputová sa intenzívne zaujíma o aktuálnu situáciu v súvislosti so šírením koronavírusu. Na srdci jej leží osud Slovákov, predovšetkým seniorov, pre ktorých je toto obdobie nesmierne náročné, nehovoriac o dôchodcoch v sociálnych zariadeniach.

Čaputová sa pred pár hodinami stretla s ministrom zdravotníctva Marekom Krajčím a ministrom práce Milanom Krajniakom. Spoločne sa zaoberali kritickou situáciou v domovoch sociálnej starostlivosti. Hlava štátu zisťovala, či sú všetky zasiahnuté zariadenia dostatočne zásobované ochrannými pomôckami, ako sú rúška, rukavice, ochranné obleky a dezinfekčné gély.

Sympatická blondínka následne navštívila seniorov v bratislavskej časti Petržalka v Dome tretieho veku. ,,Zaželala som im veľa zdravia a poďakovala som sa personálu, ktorý sa o nich stará. Vďaka primátorovi Matúšovi Vallovi komorný koncert sláčikového kvarteta dnes seniorom v zariadení aspoň trochu spestril deň,“ napísala na sociálnej sieti Zuzana, pričom zverejnila krátke video z návštevy.

Prejav Zuzany Čaputovej

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj | Foto | Video: Facebook/Zuzana Čaputová