V Domove sociálnych služieb v Pezinku došlo k obrovskej tragédií. V zariadení sa až u 9 zamestnancov a u 55 klientov potvrdila nákaza koronavírusom. Na následky Covid-19 napokon zomreli traja z nich, pričom k smutnej udalosti sa vyjadrila aj prezidentka Zuzana Čaputová.

Domov sociálnych služieb v Pezinku sa stal terčom kritiky po tom, ako sa prevalili smutné informácie o nákaze koronavírusom. Až 9 zamestnancov a 55 klientov zariadenia bolo testovaných s pozitívnym výsledkom. Na následky Covid-19 napokon traja klienti zomreli, čím sa zvýšil počet obetí na Slovensku na šesť.

Ešte zarážajúcejší je list, ktorí adresovali zdesení zamestnanci bratislavskému županovi Jurajovi Drobovi, v ktorom hovoria o ignorácii, šikane a zosmiešňovaní situácie zo strany riaditeľky. Po celom škandále, ktorý vyústil do tragédie, sa rozhodla prehovoriť aj prezidentka Zuzana Čaputová, ktorá je zároveň rodáčkou z Pezinka.

Správa o obetiach zo sociálneho zariadenia pre seniorov ma veľmi zasiahla. Nielen preto, že sama v Pezinku žijem a že v tomto zariadení istý čas žila aj moja stará mama, ale hlavne preto, že obeťami sú tí najzraniteľnejší z nás a infikovaní sú aj tí, ktorí sa o nich v neľahkej situácii a s nasadením starajú. Vyjadrujem úprimnú sústrasť pozostalým. Musíme urobiť všetko, čo je v našich silách, aby sa podobná situácia v žiadnom domove pre seniorov už nezopakovala,” napísala na sociálnej sieti a vyzvala občanov k zodpovednosti a disciplíne.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Facebook/Zuzana Čaputová │ Foto: Facebook/Zuzana Čaputová, Mesto Pezinok