Zuzana Čaputová sa v Prezidentskom paláci stretla so slovenským vedcami a lekármi. Po zhodnotení epidemiologickej situácie sa prihovorila občanom so smutnými slovami, že situácia v krajine je vážna.

Prezidentka SR, ktorá navštívila pápeža Františka v týchto nádherných šatách, sa dnes stretla v Prezidentskom paláci s významnými slovenskými vedcami aj lekármi. Spoločne analyzovali momentálnu epidemiologickú situáciu v krajine, no slová Zuzany Čaputovej sú smutné, pričom uviedla, že aktuálna situácia sa vôbec nedá zľahčovať.

Zhodli sme sa, že situácia je veľmi vážna. Musíme rešpektovať vedecké poznatky a vypočuť si hlasy lekárov a zdravotníckych pracovníkov z našich nemocníc. Ich vianočné sviatky vôbec nebudú pokojné, pretože ich strávia v náročnej službe pri svojich pacientoch, hoci vedia, že mnohým z nich už aj tak nebudú vedieť pomôcť. O to väčšia zodpovednosť dnes padá na nás,“ začala svoj príhovor.

Prezidentka odporúča, aby sme chránili svojich blízkych rovnako ako aj Peter Pellegrini, ktorý potvrdil, že sa koronavírusom nakazil tiež. „Na zastavenie šírenia vírusu však nemôže stačiť, ak sa bude zodpovedne a obozretne správať len časť spoločnosti a už vôbec nestačí len snaha vlády prijímať opatrenia. Obraciam sa preto aj na všetky politické strany, pretože odmietanie opatrení alebo vyvolávanie občianskej neposlušnosti dnes nie je krokom voči vláde, ale v prvom rade voči lekárom, sestričkám a rodinám infikovaných,“ upozorňuje Čaputová. Žiada preto utlmiť politické spory a bojovať spoločne proti vírusu a rovnako tak požaduje podporu vedeckej komunity po prijatí vládnych nariadení. „Považujem to nielen za prejav zodpovednosti, ale aj za prejav solidarity s tými, ktorí trpia v nemocniciach a tými, ktorí bojujú o ich životy,“ dodala na záver.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj  │ Foto: Instagram/zuzana_caputova