Chrípka v tomto období vyčíňa vo väčšej sile ako po minulé roky. Alarmujúce čísla nakazených vyústili aj do úmrtí viacerých Slovákov. Kým v nitrianskej nemocnici potvrdili troch mŕtvych, v Trnavskom kraji sa pridali ďalšie obete…

Chrípka udrela na Slovensku v nepoznanej sile. Okrem množstva nakazených zatvárajú preventívne svoje brány aj školy a škôlky. Nitrianska nemocnica musela dokonca vyhlásiť špeciálny stav a zakázala návštevy na všetkých svojich oddeleniach potom, ako u nich zomreli už traja pacienti a u jedného bol potvrdený výskyt vírusu H1N1 typu Michigan. Najmladšia obeť mala pritom len 35 rokov.

Najnovšie však hlásia úmrtia aj v Trnavskom kraji, kde rovnako vyčíňa chrípková sezóna. Vírus H1N1 sa potvrdil u troch pacientiek, ktoré, bohužiaľ, chrípke podľahli. Išlo 64-ročnú a 70-ročnú ženu z okresu Trnava a 76-ročnú ženu z okresu Piešťany.

Podľa denníka Nový Čas bolo v tomto kraji zaznamenaných tento týždeň 6 988 akútnych respiračných ochorení, čím výskyt poklesol o 28 %. Napriek tomu dodržiavajte bezpečnostné pokyny a zbytočne sa nevystavujte priestranstvám, kde sa zdržiava veľa ľudí ako aj viac chorých ľudí.

Zdroj: cas.sk │ Foto: Pixabay