Chrípková epidémia naberá stále väčšie rozmery a kým vo viacerých slovenských mestách sa zatvárajú školy či škôlky, v nitrianskej nemocnici vyhlásili zákaz návštev. Práve tu totiž došlo už k tretiemu úmrtiu za posledné týždne…

Chrípková epidémia zúri po celom Slovensku a vo viacerých mestách zatvorili školy či škôlky. Mimoriadne nebezpečná situácia je ale v nitrianskej nemocnici, kde museli dokonca vyhlásiť špeciálny epidemiologický režim a na všetkých oddeleniach zakázali návštevy.

Začiatkom februára bolo pritom kvôli chrípke hospitalizovaných v Nitre až desať pacientov a k dnešnému dňu už traja zomreli (celkovo sa na Slovensku uvádza až šesť úmrtí). U jedného pána, ktorý zomrel vo veku 65 rokov, bol potvrdený výskyt vírusu Michigan. Ďalšia žena, ktorá zomrela, bola vo veku 70 rokov, hoci pôvodne ju mala trápiť len črevná viróza s teplotou. Jej stav sa však z ničoho nič rapídne zhoršil a jej syn opísal pre denník Sme chvíle hrôzy: “Sestričky začali behať po chodbe, mame dali dýchaciu masku a previezli ju na ARO,” spomína so slovami, že okolo mamy pobehovali všetci v skafandroch a pacientku po úmrtí odporučili pochovať vo vaku.

Syn je však doteraz vydesený aj z toho, že napriek podozreniam nikto nekontaktoval rodinu, aby im odporučil potrebné kroky pre ochranu svojho zdravia. Len nedávno sa potvrdilo v nitrianskej nemocnici, bohužiaľ, aj tretie úmrtie. Obeťou je tentokrát len 36-ročná žena, ktorá podľahla chrípke. Opatrenia a zákazy návštev v nemocnici tak budú naďalej pretrvávať.

Zdroj: sme.sk │ Foto: Pixabay