Po spoločnosti Slovakia Energy ďalší dodávateľ verejne oznámil, že taktiež nezvládol energetickú krízu, v dôsledku čoho na slovenskom trhu končí. Je tak viac ako zrejmé, že prudký nárast cien elektriny a plynu ničí firmy po celej Európe, pričom Slovensko nie je výnimkou.

Na začiatku októbra minulého roka ohlásila spoločnosť Slovakia Energy koniec s obchodnou činnosťou elektriny a zemného plynu. Najnovšie končí ďalšia firma, ktorá nezvládla situáciu na súčasnom trhu. ,,Oznamujeme Vám, že napriek enormnej snahe sme v TWINLOGY s.r.o. nezvládli krízu na energetickom trhu. V piatok 21.1.2022 sme stratili spôsobilosť na dodávku zemného plynu a pravdepodobne stratíme v priebehu budúceho týždňa i spôsobilosť na dodávku elektrickej energie,“ uvádza sa na oficiálnej stránke spoločnosti.

Zákazníkom bude zabezpečovať dodávku plynu zákonný dodávateľ poslednej inštancie, ktorým je Slovenský plynárenský priemysel (SPP). Po dobu troch mesiacov sa môžu rozhodnúť pre iného dodávateľa zemného plynu. ,,Prosíme a apelujeme – uzatvorte si novú zmluvu o dodávke s DPI alebo iným dodávateľom čo najskôr. Vyhnete sa tak zvýšeným cenám počas trvania DPI,” vyzvali zákazníkov konatelia spoločnosti.

Ak tak neurobia, dodávka plynu do odberného miesta bude ukončená. V prípade, ak Twinlogy príde aj o možnosť distribuovať elektrickú energiu, klienti nemusia mať obavy. Dodávku elektriny po dobu troch mesiacov im poskytne Západoslovenská, Východoslovenská alebo Stredoslovenská energetika podľa trvalého bydliska.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: twinlogy.com  |  Foto: FB/TWINLOGY, Pixabay