Vláda SR v spolupráci s Ústredným krízovým štábom sa neustále snaží vytvoriť nariadenia, vďaka ktorým bude možné kontrolovať ľudí prechádzajúcich cez slovenské hranice. Veľmi rýchlo tak môže dôjsť k zmätku, na ktorý upozornila aj exministerka vnútra Denisa Saková.

Veľká pozornosť politikov sa momentálne sústreďuje na Slovákov žijúcich alebo pracujúcich za hranicami štátu, pričom ide o tzv. pendlerov. Je to iba pár dní, čo členovia Ústredného krízového štábu rozhodli, že pendleri sa budú musieť nechať otestovať na vlastné náklady do 1. mája.

Po tomto dátume sa totiž musia pri vstupe do SR preukázať negatívnym testom na ochorenie COVID-19, ktorý má platnosť 30 dní. Na predmetné nariadenie sa okamžite zdvihla vlna kritiky zo strany ľudí, ktorí museli dať v týchto ťažkých časoch 70 eur za test, ktorý sa musí neustále opakovať.

Je to iba pár hodín, čo vláda SR zmenila názor, o čom informoval premiér aj na sociálnej sieti. Pendleri sa tak po novom nemusia dať otestovať. Toto zmätočné rozhodnutie poriadne nahnevalo bývalú ministerku vnútra, ktorá sa rozhodla zareagovať. ,,Test za 70 eur, ktorý si mnohí poctiví občania dali rýchlo vyhotoviť, je im teraz úplne nanič. Takto sa k ľuďom nespráva,“ hnevá sa Denisa Saková.

Opatrenia v boji so šírením koronavírusu považuje za dôležité, no rovnako má význam aj postoj k občanom. ,,…mimoriadne dôležité je aj zachovať dôstojnosť našich občanov. Nie sú to hračky, ktoré možno podľa ľubovôle naťahovať a potom odhodiť do kúta. Vláda má s nimi rozprávať zrozumiteľne a prijímať nariadenia poskytujúce riešenia, nie chaos a paniku. Stojte si už konečne za slovom, pán premiér,“ odkázala Matovičovi.

Vyjadrenie premiéra

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Facebook/Denisa Saková  |  Foto: Facebook/Denisa Saková, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti, NR SR