Na obrazovky RTVS mieri už o pár dní veľkolepá hudobno-zábavná šou. Nový formát má nahradiť ukončené Zlaté časy. Moderátorskú stoličku ovládne známa mužská tvár. Slováci sa pritom môžu tešiť na prvý odvysielaný diel už krátko po Novom roku.

V RTVS dochádza v posledných mesiacoch k poriadnym zemetraseniam. Verejnoprávna televízia príde po schválení rozpočtu o koncesionárske poplatky Slovákov, ktorí ich nebudú musieť uhrádzať už od leta budúceho roku. Okrem toho pristúpilo vedenie k viacerým škrtom a na obrazovkách skončí po rokoch zábavná relácia 5 proti 5 s Andrejom Bičanom.

Najnovšie ale divákov poteší správa o tom, že od 5. januára sa začne vysielať nová hudobno-zábavná šou s názvom Hit roka. Tá by mala nahradiť ukončené Zlaté časy, pričom relácia bude mať i podobnú dramaturgiu. Tematicky bude zameraná na dôležité okamihy a udalosti, filmy aj hudbu jednotlivých rokov od vzniku samostatnej Slovenskej republiky pri príležitosti 30. výročia vzniku Slovenskej republiky. Informáciu pre Aktuality potvrdil Filip Púchovský z PR oddelenia RTVS.

Šou sa bude objavovať v televízii každý štvrtok večer o 20:30 hodine, pričom je naplánovaných prvých 25 epizód. Slováci sa môžu v každej časti tešiť na trojicu glosátorov, ako Adela Vinczeová, Marián Leško, Michal Hudák, Jozef Vajda, Zuzana Kubovčíková Šebová a ďalší. Medzi hosťami sa objavia mená ako Elena Vacvalová a Oliver Andrásy či Štefan Skrúcaný a Miroslav Noga. Na moderátorskú stoličku si počas všetkých epizód zasadne Ján Žgravčák.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: aktuality.sk │ Foto: RTVS, Televízia JOJ