Celé Slovensko i Česko sa včera (30. augusta) rozlúčilo so speváckou legendou Vašom Patejdlom. Smútočnej udalosti sa zúčastnilo veľké množstvo známych osobností, no možnosť dať posledné zbohom mali aj jeho verní fanúšikovia. Medzi prvými prítomnými hosťami boli elánisti, ktorí prišli o verného kolegu a priateľa.

Obľúbený spevák a hudobník Vašo Patejdl poslednýkrát vydýchol vo veku 68 rokov, pričom podľahol rakovine pankreasu. Rodina, priatelia, kolegovia i fanúšikovia sa s ním rozlúčili v Bazilike Nanebovzatia Panny Márie na Strahovskom nádvorí v Prahe.

Smútočného obradu sa zúčastnili osobnosti ako Ján Ďurovčík, Dominika Cibulková s manželom, spevák Petr Janda, Felix Slováček či Sisa Sklovská. Vdova po Mekym Katka Žbirková nechala vyrobiť nádherný veniec, pričom na stuhe sa uvádzalo, že ,,tam“ nebude sám.

Smútočnú reč predniesli predovšetkým Elánisti: ,,Slovami nevieme vyjadriť, čo cítime. Prežili sme s Vašom krásne mnohoročné spoločenstvo. Či už v súkromnom živote alebo v tom umeleckom. Vašo, čo sme si sľúbili a dohodli, to my dodržíme,“ odkázal zosnulému priateľovi Ján Baláž.

Pár slov povedal aj samotný Jožo Ráž: ,,Ja budem stručný. S Vašom odišiel kus Elánu. Ale v Eláne s nami navždy zostane kus Vaša. Ešte jedna vec, Vašo. Elán je večný a ty si večný spolu s ním. Ahoj,“ uviedol spevák. Po smútočnej omši zaznela skladba Trištvrte na jeseň, ktorú zaspievali Andrea Zimányiová a Zuzana Gamboa, pričom ich na gitare doprevádzal Juraj Burian.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pluska.sk  |  Foto: FB/Miro Zbirka, ELÁN