Registrácia do Čakárne je naplno spustená pre všetkých ľudí od 16 rokov, ktorí majú záujem o očkovanie proti ochoreniu Covid-19. Prihlásenie o vakcínu je pre jednotlivca možné hneď do viacerých okresoch a ministerstvo zdravotníctva tvrdí, že chronicky chorí pacienti budú uprednostnení.

Potom, čo sa prevalil škandál o celkovej sume za antigénové testovanie Slovenska, vyjadril Igor Matovič inú obavu. Vďaka spustenej registrácií na vakcináciu od 16 rokov by podľa neho mohli byť mladí ľudia teoreticky uprednostnení pred chronicky chorými!

“Verím, že Ministerstvo zdravotníctva nepripustí BLAMÁŽ, aby ešte predtým, ako budú zaočkovaní starí ľudia a chronicky chorí, ktorí chcú byť zaočkovaní, bol začkovaný čo i len jeden zdravý 16 – 17-ročný tínedžer Pfizerom či Modernou. Bol by to znak úplného zlyhania zdravého rozumu, ministerstva a malo by patričné a nemilosrdné následky. Píšem radšej verejne, aby neboli zase nejaké trápne výhovorky,” pripúšťa obavu minister financií Igor Matovič.

Aktuálne na Slovensku prebieha vakcinácia pre všetky vekové kategórie od 16 rokov. K dispozícií sú vakcíny od spoločnosti Pfizer / BioNTech, Astra Zeneca, Moderna a J&J. Vysoké množstvo dodávok očakávaných v máji by malo rýchlosť procesu výrazne urýchliť a ruská strana má ešte celý mesiac na prehodnotenie šarže Sputnika, ktorý bol na Slovensko doručený.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj | Foto: FB/Igor Matovic