K požiaru, pri ktorom pred dvoma týždňami v dedine v Znojemskom okrese v Česku zahynuli tri malé deti, sa vyjadril expriateľ matky detí Petr Rendáš (30), ktorý s rodinou žil minulý rok. Vraj kvôli tragédii nemôže spať a je si istý, kvôli komu požiar vznikol.

Dom, v ktorom došlo k tragédii, bol podľa Petra Rendáša v dezolátnom stave. S matkou detí v ňom žil od marca do novembra minulého roka a vraj sa v tomto čase pokúšal ho postupne poopravovať. Nikto z rodiny mu pri tom nemal snahu pomôcť. V čase, keď matku nebohých detí opúšťal, vraj tušil, že to pre ne nebude dobré. Pre Blesk.cz povedal, že si je istý, že oheň vznikol od ohrievača, na ktorý dávala jeho bývalá sušiť mokrú bielizeň. “Koľkokrát som jej za to vynadal. Keď som tam bol ja, tak to robiť prestala. Každému normálnemu človeku predsa dôjde, ako je to nebezpečné,” povedal Petr.

Ohrievač vraj bol blízko postieľky najmladšieho dievčatka (†1). Petr si je istý, že sa od horiaceho ohrievača chytila postieľka a potom požiar vypukol v celej detskej izbe.

K tragédii došlo v noci 12. marca. Keď k domu prišli hasiči, pred domom stáli matka detí a ich babička s partnerom. Z domu vytiahli nevládnu prababičku, no deťom už, žiaľ, pomôcť nedokázali.

Prečítajte si tiež:

Zdroj: blesk.cz | Foto: youtube