Je tomu len zopár hodín, čo sa na verejnosť dostala informácia, že tenistka Dominika Cibulková dostala protekciu a spolu s manželom sa dostali na zoznam prednostne očkovaných osôb proti koronavírusu. Práve tento fakt sa stretol s mimoriadnou vlnou nevôle Slovákov, ktorí márne čakajú na svoju vakcínu.

Aj keď sa Dominika fanúšikom za svoje konanie ospravedlnila, mnohí nedokážu prijať fakt, akým spôsobom sa mala dostať k látke. Prezradila totiž, že počas sprevádzania blízkej osoby v nemocnici sa nechala voviesť do omylu, kedy sa mala len informačne opýtať, kedy by mohla s rodinou prísť na rad v očkovaní. “Ak by som čo i len tušila, že sa dopúšťam vážneho pochybenia, a že len nevypĺňam voľné miesto v poradovníku, v žiadnom prípade by som možnosť zaočkovať sa nevyužila,” sype si popol na hlavu Cibulková. Na sociálnych sieťach sa jej však nedostalo podpory ani od najskalnejších fanúšikov, pričom sa stala masívnym terčom útokov a kritiky.

“Môžete pomôcť, pani Cibulková, že môžete mne alebo mojim kolegom ako zaočkovaná zobrať pár služieb na covid oaim. Aspoň sanitárnu prácu alebo aj upratovačky si rady oddýchnu. Ja ako lekárka v prvej línii, ktorej zatiaľ nebola ponúknutá možnosť zaočkovať sa, rada postrážim Vaše dieťa v pohodlí svojho domova. Spolu s mojou neplnoletou dcérou, ktorú denne ohrozujem príchodom domov od covid pacientov, sa iste zahrajú. Verím, že si dáte už pozor a o 3 týždne nenastane ďalší omyl a nechtiac omylom nedostanete druhú vakcínu,” odkázala Dominike istá lekárka. Zľutovanie s ňou nemali ani tisícky ďalších Slovákov, ktorí jej na Facebooku nechali poriadne štipľavé odkazy. Na Instagrame totiž tenistka možnosť komentovania príspevku (pre istotu) vypla. Čo si o tejto kauze myslíte vy?

 Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Dominika Cibulková